2000 osób skorzystało z bezpłatnej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Dostępne do wypożyczenia łóżko

Bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, prowadzona przez Fundację Eco Textil, działa już niemal dwa lata. W tym czasie obsłużyła ponad 2000 potrzebujących.

– Do naszej fundacji zgłaszają się przede wszystkim osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup czy wypożyczenie kosztownego sprzętu, dla których brak środków stanowi barierę przed powrotem do zdrowia. Każdy powinien mieć możliwość godnej rekonwalescencji, dlatego właśnie uruchomiliśmy naszą wypożyczalnię. Teraz dostępność sprzętu nie jest trudnością – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Rosnąca popularność tego rodzaju usług jest spowodowana m.in. przez pandemię. Z uwagi na zamknięcie licznych placówek medycznych i na utrudniony dostęp do szpitali, wielu chorych było zmuszonych pozostać w domu, gdzie konieczne było zorganizowanie odpowiednich warunków i opieki.

Warte podkreślenia jest również to, że możliwość wypożyczenia bezpłatnego sprzętu jest ogromnym odciążeniem dla wielu domowych budżetów. Tylko przez  ostatni rok w ciągłym wypożyczeniu było 500 łóżek, a średni koszt wypożyczenia takiego łóżka w punkcie komercyjnym to 120 złotych na miesiąc. W skali miesiąca mamy więc oszczędność rzędu  60 tysięcy złotych, a w skali roku nawet 720 tysięcy złotych, nie wspominając o opłatach dodatkowych czyli kaucji, opłatach za materace, czy pokryciu kosztów ewentualnych zniszczeń. 

Przez dwa lata działania wypożyczalni w budżetach rodzin osób potrzebujących zostało więc ponad milion złotych, jeśli weźmiemy pod uwagę, że oprócz łóżek, wypożyczane były również setki rowerów, wózków, kul i chodzików. 

Na asortyment wypożyczalni online składają się łóżka rehabilitacyjne sterowane elektrycznie, balkoniki i kule ortopedyczne ułatwiające chodzenie i dające podparcie, a także wózki. Fundacja oferuje też wypożyczenie rowerów trójkołowych, które umożliwiają jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej. Dostępne są one w trzech rozmiarach, co sprawia, że zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe mogą z nich skorzystać. 

Proces wypożyczenia jest szybki i prosty. Aby skorzystać z pomocy fundacji, należy wypełnić wniosek dostępny na stronie www.ecotextil.pl w zakładce “Wypożyczalnia”. Na stronie można znaleźć też więcej informacji na temat działalności zarówno wypożyczalni, jak i całej fundacji.

Cała procedura związana z wypożyczeniem odbywa się szybko – wniosek jest rozpatrywany w przeciągu 24 godzin. Usługa jest darmowa, a osoba chcąca skorzystać z asortymentu Eco Textil ponosi jedynie koszty przesyłki. Sprzęt można pożyczyć na 2 miesiące, 3 miesiące lub 6 miesięcy z możliwością przedłużenia w razie potrzeby.

Fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zachodniopomorskie: rozstrzygnięto wojewódzki etap Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

Podnośnik basenowy dla niepełnosprawnych. Dla lepszego komfortu życia i bezpieczeństwa

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page