Agata Roczniak ambasadorką szkoły rodzenia dla osób z niepełnosprawnością

Cierpiąca na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) Agata Roczniak to pierwsza polska modelka na wózku. Teraz została wybrana ambasadorką Wrocławskiej Szkoły Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością, którą Fundacja „Potrafię Pomóc” uruchomiła we Wrocławiu.

– Być Twarzą niezwykle ważnej inicjatywy, która kryje w sobie tyle emocji… radości, ale i strachu, zaskoczenia i oczekiwania… Robię to dla nas, Kobiet oraz Waszych Partnerów. By dodać Wam otuchy, byście mieli mniej lęku, a więcej wiedzy i pewności, że sobie razem poradzicie – tak o inicjatywie pisze Agata na Facebooku.

W ramach akcji został nagrany cykl spotów, które są dostępne na profilu Fundacji Potrafię Pomóc i na Youtube. Oprócz krótkich filmów wideo, dzięki współpracy Fundacji „Potrafię Pomóc” i Agaty Roczniak powstała też informacyjna kampania społeczna, dotycząca szkoły rodzenia, którą przez cały listopad oglądać można na ekranach wrocławskich autobusów i tramwajów. Zachęca do udziału w bezpłatnych zajęciach szkoły rodzenia – rekrutacja wciąż trwa.

Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Kobiet z Niepełnosprawnością powstała w tym roku dzięki współpracy Fundacji „Potrafię Pomóc” z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem i Wydziałem Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia. Z warsztatów i konsultacji bezpłatnie skorzystać mogą wrocławianki z niepełnosprawnościami, które są w ciąży lub dopiero rozważają macierzyństwo i ich partnerzy/osoby towarzyszące. Zajęcia dostosowana są do indywidualnych potrzeb uczestniczek i obejmują: położnictwo, ginekologię, seksuologię, psychologię, pediatrię, fizjoterapię okołoporodową i uroginekologiczną. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne na razie spotkania odbywają się online.

Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością to projekt pilotażowy i zadanie finansowane przez Miasto Wrocław. Rekrutacja trwa na bieżąco do grudnia 2020 roku. Szczegóły i formularze rekrutacyjne znaleźć można w linku: https://potrafiepomoc.org.pl/szkola-rodzenia/.

Źródło: materiały prasowe; fot. Fundacja Potrafię Pomóc/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zespół badawczy sprawdza samopoczucie osób niepełnosprawnych w czasie pandemii

Przeczytaj następny

Uruchomiliśmy kalendarz wydarzeń

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page