Andrzej Tikhonov chce stworzyć siłownię „bez barier”

Andrzej Tikhonov wspinający się po ściance wspinaczkowej

Znany wrocławski, niewidomy społecznik Andrzej Tikhonov walczy o międzynarodową nagrodę Holmana, dzięki której we Wrocławiu może powstać siłownia dla osób niewidomych, z niepełnosprawnością wzroku oraz z innymi niepełnosprawnościami.

Starania Tikhonova wspiera wspiera Fundacja „Potrafię Pomóc”. Ponadto każdy może pomóc mu znaleźć się w półfinale i zwiększyć szansę na realizację projektu – wystarczy zostawić lajk pod wideo „Accessible Gym in Wroclaw – Holman Prize 2021” na kanale YouTube „Tikhonov mówi” . Głosowanie kończy się 14 marca.

Poniżej wspomniany film:

Projekt Andrzeja Tikhonova zakłada powstanie siłowni, w której znajdzie się dostosowany sprzęt, odpowiednie odznaczenia, ścieżki komunikacyjne. Będzie można tam skorzystać z profesjonalnego i kompleksowego wsparcia ze strony trenerów personalnych oraz dietetyków klinicznych.

Tikhonov to Rosjanin, który od kilku lat mieszka w Polsce – pokochał Wrocław. Każdego dnia udowadnia, że dla niego nie ma przeszkód, są tylko wyzwania! Andrzej łączy zdobywanie wiedzy na studiach doktoranckich z aktywnością fizyczną. Udało mu się pokonać półmaratony i 1/8 triathlonu (pływanie, jazda na rowerze i bieg). Sport jest jego największą miłością (oczywiście po żonie – Marii). Jest też działaczem społecznym, a w wolnych chwilach znajduje jeszcze czas na grę na skrzypcach! Daje doskonały przykład osobom z niepełnosprawnościami: mimo że jest niewidomy, potrafi żyć życiem kilku osób! I dlatego właśnie Andrzej został ambasadorem Fundacji „Potrafię Pomóc”: by inspirować, zachęcać do działania, motywować.

Nagroda Holmana wspiera rozwój przedsiębiorczości i przywództwa w społeczności niewidomych. Co roku kapituła nagrody wybiera trzech zwycięzców i na realizację każdego pomysłu przeznacza do 25 tysięcy dolarów. Cele, które wspiera, mogą dotyczyć zarówno rozwoju osobistego, jak wspinaczka po górach lub samodzielne podróżowanie po świecie, ale i wsparcia całych społeczności, np. zapewnienia edukacji i szkoleń osobom niewidomym w niekorzystnej sytuacji. Nagroda nosi imię Jamesa Holmana – niewidomego dziewiętnastowiecznego podróżnika, który już wtedy, gdy o dostępności raczej nikt nie myślał, samodzielnie zwiedzał świat. Zwycięzcy nagrody Holmana rzucają wyzwanie i zmieniają powszechne kulturowe stereotypy dotyczące tego, co to znaczy być osobą niewidomą.

fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

NFZ ponownie zaleca ograniczenie planowych świadczeń medycznych

Przeczytaj następny

Kto aktualnie nie musi nosić maseczek?

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page