Druga część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych przesunięta!

Komitet Wykonawczy Olimpiad Specjalnych Polska podjął decyzję o przesunięciu bydgoskiej części Igrzysk na drugie półrocze 2020 roku, ze względu na zagrożenie koronawirusem i ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie uczestników Igrzysk.

– Komitet Wykonawczy podjął odpowiedzialną decyzję o przesunięciu drugiej części Igrzysk i kolejnych zawodów rangi ogólnopolskiej. Zależy nam, by uczestnicy zarówno Igrzysk jak i innych zawodów ogólnopolskich mogli wspólnie bez ograniczeń celebrować wielkie święto sportu i akceptacji jakim są nasze zawody. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, trenerów, wolontariuszy i organizatorów przesuwamy Igrzyska i pozostałe zawody na II półrocze 2020 r. – oświadczyła Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Pierwotnie Igrzyska w Bydgoszczy miały odbyć się w terminie od 17 do 20 marca 2020 r. Nowy termin zostanie podany po konsultacjach z organizatorami. Łącznie Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane – Bydgoszcz 2020 to blisko 480 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju, których wspiera łącznie 514 trenerów, sędziów, lekarzy, wolontariuszy i organizatorów.

Źródło: olimpiadyspecjalne.pl; fot. olimpiadyspecjalne.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Police: Bieg Korczaka przeniesiony na czerwiec. Powód: zagrożenie koronawirusem

Przeczytaj następny

Od jutra w całej Polsce zamkną żłobki, szkoły, uczelnie, kina, teatry