Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Baner akcji "Jestem. Bądź ze mną" zawierający odręczne wypowiedzi osób z autyzmem

Co roku, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z inicjatywą tego święta wyszedł Katar. Pod koniec 2007 r, została ona poparta przez ONZ. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Z tej okazji Klub Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team przygotował kampanię społeczną pod hasłem „Jestem. Bądź ze mną”. w ramach której osoby w spektrum pokażą – słowem, rysunkiem, muzyką, gestem – co jest dla nich ważne, czego potrzebują, jak można je wspierać. Opowiedzą, czym jest dla nich szkoła i dlaczego obawiają się, co ich czeka w dorosłym życiu. Tym, którzy podejmują decyzje w sprawie osób w spektrum autyzmu i od których zależy ich codzienność i przyszłość – pokażą perspektywę osób autystycznych i pozwolą zrozumieć ich potrzeby.

– Przez cały miesiąc będziemy nagłaśniać ich postulaty, pokazywać, gdzie znaleźć wsparcie, a gdzie system wsparcia zawodzi, obalać nagromadzone wokół autyzmu mity i stereotypy, edukować, chwalić dobre praktyki i piętnować przejawy stygmatyzacji, wykluczenia i przemocy wobec osób w spektrum. Będziemy udostępniać inspirujące teksty, audycje, filmy, muzykę, obrazy. Opowiemy o sprawach prowadzonych przez nasze Społeczne Pogotowie Interwencyjne, działające na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Pokażemy codzienność osób w spektrum i ich bliskich z ich własnej perspektywy. Każdy kampanijny dzień będziemy zaczynać ich przesłaniem, apelem, postulatem – czytamy na stronie akcji.

Kampania jest prowadzona na kilku stronach na Facebooku: Chcemy całego życia, Klub Świadomej Młodzieży, Fundacja Autism Team.

fot. chcemycalegozycia.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Marka Tommy Hilfiger zaprezentowała nową kolekcję ubrań dla osób z niepełnosprawnościami

Przeczytaj następny

„Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich” hasłem Światowego Dnia Zdrowia

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page