Fundacja Pełna Ciepła wsparła Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

Fundacja Pełna Ciepła wsparła Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, któremu przekazała kilka tysięcy złotych. To początek współpracy pomiędzy szczecińską organizacją pozarządową, a hospicjum, które ma pod swoją opieką blisko 200 podopiecznych z całego województwa zachodniopomorskiego, ale i regionów sąsiednich.

– Jesteśmy pełni podziwu dla działania Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, aktywność organizacji mimo pandemii koronawirusa zasługuje na docenienie. Jesteśmy świadomi jak trudny to czas dla organizacji pozarządowych – mówi Filip Kiżuk z Fundacji Pełnej Ciepła.

Spotkanie w siedzibie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych to sfinalizowanie propozycji jaką kilka tygodni temu w stronę hospicjum wystosowała Fundacja Pełna Ciepła, której założycielami i fundatorami są Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk, przedsiębiorcy na co dzień zajmujący się tematyką finansową. Czas pandemii koronawirusa to trudny czas dla organizacji pozarządowych, większość darowizn kierowana była w stronę szpitali i organizacji walczących z koronawirusem. Stąd też inicjatywa by pozytywnie odpowiedzieć na apel hospicjum o wsparcie.

– Obserwujemy działalność hospicjum od wielu lat, zauważyliśmy, że w czasach pandemii może ona potrzebować pomocy. Pacjenci onkologiczni nadal chorują, dzieci nadal potrzebują wsparcia, stwierdziliśmy, że przekierujemy środki właśnie na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych – mówi Katarzyna Michalska.

– Pomoc powinna być systematyczna. Nie chodzi o wielkie transfery finansowe, ale o drobne, ale regularne wsparcie. One są wyrazem solidarności i są bardzo cenne – dodaje Filip Kiżuk.

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych to jedna z najprężniej działających organizacji pozarządowych na terenie naszego regionu. Każdego roku hospicjum wspiera dzieci walczące z chorobami nowotworowymi oraz innymi przypadłościami wymagającymi stałej opieki lekarskiej i psychologicznej. Czas pandemii to dla hospicjum trudny czas. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele cyklicznych imprez, z których dochód kierowany był w stronę organizacji np. „Pola Nadziei” czy „Siatkarze dla hospicjum” zostały odwołane. Nie wiadomo także czy ZHDDID utrzyma wysokość wpłat z jednego procenta podatku. Dla organizacji każde wsparcie jest więc teraz na wagę złota.

To nie pierwsze społeczne działanie Fundacji Pełnej Ciepła – w ostatnich miesiącach Katarzyna Michalska i Filip Kiżuk wspierali organizację wypoczynku dla dzieci uzdolnionych artystycznie, fundowali stypendia czy pomagali w organizacji wydarzeń literackich i malarskich. Celem nadrzędnym Fundacji jest wspieranie najmłodszych w potrzebie i takie właśnie działania będą realizowane w najbliższym czasie.

Źródło: materiały prasowe; fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zachodniopomorski PFRON opublikował informator dla osób niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

Na plaży w Ustce niepełnosprawni zjadą do linii brzegowej

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page