Fundacja Poland Business Run zaprasza na rowerowy weekend na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Maczuga Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym

Już we wrześniu na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego odbędzie obóz rowerowy Adaptive Bike Challenge dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dziennie uczestnicy będą mieli do pokonania około 30 km.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 września. Oprócz 2-3 godzin jazdy dziennie – głównie drogami asfaltowymi, ale z fragmentami szutrowymi, piaszczystymi i kamienistymi – organizatorzy zaplanowali zwiedzanie zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

– Tempo jazdy oraz długość i trudność trasy nie przekroczą możliwości aktywnej osoby, jeżdżącej rekreacyjnie na rowerze. Będziemy ją też dostosowywać do możliwości uczestników – mówi Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run, który koordynuje wyjazd. – Jeśli ktoś ma wątpliwości dotyczące swojej kondycji, można się z nami skontaktować, chętnie doradzimy – dodaje.

Koszt wyjazdu – dzięki wsparciu Globalworth Foundation – wynosi 120 zł za osobę. Organizator – Fundacja Business Run – zapewnia pełne wyżywienie (śniadania, obiadokolacje oraz suchy prowiant). Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą plecak lub sakwę na rzeczy pierwszej potrzeby. Większe bagaże zostaną przewiezione samochodem z Krakowa do miejsca noclegu i z powrotem. Miejsce zbiórki w Krakowie zostanie dookreślone później.

Do udziału w obozie niezbędne będą rower i kask. Ze względu na ukształtowanie terenu i nawierzchnię najodpowiedniejsze będą rowery typu: górski (MTB), trekkingowy, gravel, cross. Można również wziąć udział na handbike’u przystosowanym do jazdy po nieutwardzonej nawierzchni. Przed wyjazdem wskazany jest serwis sprzętu. Fundacja oferuje także możliwość wypożyczenia roweru lub handbike’a.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie Fundacji. Dodatkowe pytania należy kierować na adres: biuro@polandbusinessrun.pl.

Fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Dwa medale dla Polaków we wtorkowej porannej sesji igrzysk

Przeczytaj następny

RPO pyta ministerstwo o reformę systemu orzecznictwa ws. niepełnosprawności

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page