Godziny dla seniora – czy powinny dotyczyć też niepełnosprawnych?

Od 15 października ponownie obowiązują tzw. godziny dla seniora. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00 zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obsługiwane mogą zrobić osoby powyżej 60 r. życia.

Ograniczenie nie dotyczy sklepów odzieżowych, RTV i AGD, meblowych i budowlanych. Wyjątkiem jest również sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Decyzja ta wywołała sporo kontrowersji – krytycy zwracają uwagę, że osoby starsze i tak robią zakupy przez cały dzień, wydłużając niejednokrotnie kolejki. Pojawiły się wątpliwości, że podobne przywileje co dla seniorów, powinny zostać rozszerzone również na osoby z niepełnosprawnościami, które również często należą do grona pacjentów z podwyższonym ryzykiem w przypadku zakażenia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji w komentarzach, co Wy o tym sądzicie. Czy rząd powinien rozszerzyć godziny dla seniora również na niepełnosprawnych?

fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

NFZ zaleca ograniczenie lub wstrzymanie planowych świadczeń

Przeczytaj następny

Worek medali na młodzieżowym Pucharze Świata w pływaniu w Berlinie