InPost ułatwia osobom z niepełnosprawnościami dostęp do Paczkomatów

Paczkomaty

Nieco później niż zapowiadano, o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu, InPost uruchamia Strefę Ułatwionego Dostępu, skierowaną do osób niższego wzrostu oraz do osób z niepełnosprawnościami. Nowa usługa umożliwi zamówienie paczek, które będą do odbioru w niżej położonych skrytkach Paczkomatu.

Problem z dostępem do wyżej położonych skrytek Paczkomatów sygnalizowały przede wszystkich osoby niskorosłe lub te, które poruszają się wyłącznie na wózkach inwalidzkich. Od teraz przesyłkę będzie można odebrać w skrytkach położonych na wysokości 30 a 150 centymetrów.

​​​​​​​– Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy liczne prośby o wprowadzenie takiej dodatkowej funkcjonalności. Dzisiaj odpowiadamy na to zapotrzebowanie, wsłuchując się w głos naszych klientów. Przygotowaliśmy specjalną opcję w naszej aplikacji. Jestem pewien, że Strefa Ułatwionego Dostępu to nie tylko kolejne udogodnienie i realne podniesienie komfortu korzystania z Paczkomatów® InPost – ale przede wszystkim dowód na to, jak elastyczne są nasze rozwiązania. Dysponujemy tak zaawansowaną technologią zintegrowaną z aplikacją InPost Mobile, że możemy wdrożyć praktycznie każde nowe rozwiązanie, którego oczekują klienci. Na polskim i wielu zagranicznych rynkach nie ma podobnych, konkurencyjnych systemów IT wspierających firmy logistyczne. Jak widać samo rozstawienie maszyn to zaledwie skrawek całej infrastruktury, która jest niezbędna, aby efektywnie zarządzać siecią punktów odbioru przesyłek i wygodą dostaw dla ich klientów – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Aby skorzystać ze Strefy Ułatwionego Dostępu należy skorzystać z aplikacji InPost Mobile – w szczegółach wybranej przesyłki znajdziemy odpowiednią opcję. Dyspozycja może zostać złożona nie później niż z chwilą przekazania przesyłki do doręczenia. Informacja, że paczka została umieszczona w niższej części Paczkomatu, zostanie wysłana mailem oraz wyświetlona w aplikacji InPost Mobile.

– Realizacja dostawy do niżej położonych skrytek będzie możliwa w sytuacji dostępności miejsca. W przypadku braku wolnego miejsca w Strefie Ułatwionego Dostępu, przesyłki zostaną dostarczone zgodnie z Regulaminem obsługi przesyłek – czytamy na stronie InPostu.

Firma apeluje, aby z tego powodu odpowiedzialnie korzystać z tej usługi, nie blokując innym dostępu do niższych części Paczkomatów.

fot. inpost.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Prezydent Andrzej Duda odznaczył paraolimpijczyków, trenerów i działaczy

Przeczytaj następny

Police: w weekend odbędzie się Turniej Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page