Jacek Marciniak w sobotę zainicjuje akcję “POŁYKAMY KILOMETRY DLA CENTRUM”

Już w najbliższą sobotę polski wicemistrz Polski w triathlonie, uczestnik mistrzostw świata i największych imprez triathlonowych w Europie oraz ambasador Fundacji „Potrafię Pomóc”Jacek Marciniak pokona na rowerze 200 km za jednym razem. W ten sposób zainicjowana zostanie akcja “POŁYKAMY KILOMETRY DLA CENTRUM”, której celem jest pomoc w wyposażeniu Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich, które Fundacja „Potrafię Pomóc” we Wrocławiu planuje otworzyć już jesienią tego roku.

Jacek Marciniak zaprasza do tej wyjątkowej, sportowej akcji wszystkich zainteresowanych. Oczywiście nie trzeba pokonywać tak długiego dystansu w jeden dzień. Warto jednak zejść z kanapy i zacząć się ruszać dla własnego zdrowia, dla dobrej, wspólnej zabawy i po to by wesprzeć szczytny cel! Można to zrobić zarówno rowerem, jak również pieszo.

Celem akcji “POŁYKAMY KILOMETRY DLA CENTRUM” jest wsparcie finansowe dla niezwykle ważnego projektu Fundacji Potrafię Pomóc – nowo powstającego, pierwszego na Dolnym Śląsku i jednego z pierwszych w Polsce Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu. Centrum powstaje w celu wczesnej diagnostyki pacjentów z chorobami rzadkimi oraz prowadzeniu skoordynowanej opieki, szeroko rozumianego wsparcia i terapii. W Centrum znajdować się będą również: pierwszy na Dolnym Śląsku i jeden z nielicznych w Polsce – Gabinet ginekologiczny dla dziewcząt i kobiet z różnymi niepełnosprawnościami, pierwszy w Polsce Gabinet Dostępności wspierający dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny, a także jedna z nielicznych w Polsce certyfikowana Sala Doświadczania Świata.W Centrum remont powoli dobiega końca, jesteśmy na etapie montażu sufitów i remontu elewacji budynku, ale potrzeby wciąż są ogromne, szczególnie w kwestii wyposażenia. Dlatego każde wsparcie finansowe jest dla nas na wagę złota!

Akcja polega na przebyciu aktywnie (rowerem, biegiem, marszem) jak największej ilości kilometrów w terminie od 20 do 30 czerwca do godziny 23:59. Ćwiczyć może jedna osoba lub cała rodzina (rodzice i dzieci) – wówczas kilometry poszczególnych członków rodziny sumują się i dają lepszy wynik! Następnie przesłanie na adres mailowy p.zareba@potrafiepomoc.org.pl:
– udokumentowanej sumy przebytych kilometrów (wystarczy przesłać linka do używanej w tym celu aplikacji, bądź po prostu zdjęcia ekranu z sumą kilometrów);
–  wpłaty minimalnej dla jednej osoby – 15 zł, a w przypadku rodziny – 30 z na konto Fundacji Potrafię Pomóc ul. Horbaczewskiego 24, 54-130 Wrocław
tytuł przelewu: darowizna na remont i wyposażenie Centrum Chorób Rzadkich
mBank S.A. nr konta: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722
– przesłanie potwierdzenia przelewu z datą jego wykonania między 20 a 30 czerwca 2020 r.

Dla trzech osób / rodzin, które w czasie trwania akcji “połkną” największą ilość kilometrów, przewidziano nagrody:

Miejsce I: do wyboru: trening kolarski lub biegowy i konsultacje z wicemistrzem Polski Jackiem Marciniakiem lub trening yogi z certyfikowanym instruktorem + do wyboru: rękawice bokserskie z autografem Damiana Grabowskiego, zawodnika MMA, wicemistrza świata i wielokrotnego mistrza Polski lub zestaw gadżetów Fundacji Potrafię Pomóc

Miejsce II: do wyboru: trening kolarski lub biegowy i konsultacje z wicemistrzem Polski Jackiem Marciniakiem lub trening yogi z certyfikowanym instruktorem + zestaw gadżetów Fundacji Potrafię Pomóc

Miejsce III: zestaw gadżetów Fundacji Potrafię PomócTreningi zwycięzców odbędą się w odpowiednim, wcześniej ustalonym przez trenera i uczestnika/uczestników terminie, a także w ustalonym miejscu: we Wrocławiu – w plenerze, w sali przy ul. Horbaczewskiego 24 lub online – za pośrednictwem aplikacji.

Dla zwycięzców przygotowana jest jeszcze nagroda premium – propozycja wzięcia udziału w sztafecie Fundacji Potrafię Pomóc podczas Triathlonu dla Januszy i Grażyn, który odbędzie się 15 sierpnia 2020 nad Zalewem Sulistrowickim.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/3110013849057067/

Źródło: materiały prasowe, fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

W Mielnie trwa turniej szachowy osób słabowidzących i niewidomych

Przeczytaj następny

PFRON rekompensuje okres przestoju ZAZ-ów

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page