Jaki podnośnik osobowy wybrać?

Jaki podnośnik osobowy wybrać? Jakie rodzaje podnośników osobowych można znaleźć na rynku? W jaki sposób działa konkretny podnośnik osobowy? Szukasz odpowiedzi na powyższe pytania? Znajdziesz je w dzisiejszym artykule.

 

  1. Do czego służą podnośniki osobowe wannowe?
  2. Gdzie przyda się podnośnik transportowo-kąpielowy jezdny?
  3. Co to jest podnośnik sufitowy osobowy?

 

Podnośniki osobowe dla pacjentów niepełnosprawnych to kompleksowe urządzenia, dzięki którym możemy w bezproblemowy i łatwy sposób przetransportować pacjenta między poszczególnymi pomieszczeniami. Na rynku można aktualnie znaleźć podnośniki wannowe, transportowo-kąpielowe, sufitowe, basenowe czy specjalne podnośniki osobowe do samochodu. Które rozwiązanie wybrać? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. Zapoznaj się z charakterystyką i działaniem każdego podnośnika osobowego, a następnie wybierz ten, który spełnia Twoje i osoby niepełnosprawnej wymagania. W niniejszym artykule omawiamy podstawowe informacje na temat najpopularniejszych podnośników osobowych.

podnośnik wannowy

Do czego służą podnośniki osobowe wannowe?

Wśród podnośników wyróżnia się między innymi podnośniki wannowe osobowe elektryczne, które ułatwiają osobom niepełnosprawnym wszelkie czynności higieniczne. Takie podnośniki osobowe zapewniają oczywiście odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort. Podnośnik osobowe wannowe mają wiele zalet, a jedną z nich jest fakt, że można je bez problemu z łatwością zarówno składać, jak i rozkładać. Aby podnieść czy opuścić podnośnik wystarczy użyć pilota służącego do sterowania zdalnego.

Podnośniki osobowe wannowe to w pełni bezpieczne urządzenia, które wyposaża się między innymi w antypoślizgowe nóżki, które służą do skutecznego przytwierdzenia produktu do dna. Nóżki są tak skonstruowane, aby podnośnik osobowy nie przesuwał się w trakcie kąpieli oraz aby przez cały czas zachowywał odpowiednią stabilność. 

Gdzie przyda się podnośnik transportowo-kąpielowy jezdny?

Na rynku dostępne są również podnośniki transportowo kąpielowe jezdne, które wykorzystuje się nie tylko w szpitalu czy domu opieki seniora, ale także znajdzie zastosowanie w domu. Wyróżniają się prostą obsługą oraz możliwością bezproblemowego transportowania urządzenia z jednego miejsca na drugie.

Takie podnośniki transportowo kąpielowe jezdne mają mocne kółka, dzięki którym można transportować osobę chorą na przykład z sypialni do łazienki. Ponadto wyposaża się je w odpowiednie mechanizmy umożliwiające łatwe podnoszenie pacjenta. A zatem dzięki podnośnikom transportowo-kąpielowym jezdnym można rozwiązać problem z koniecznością dźwigania osoby niepełnosprawnej. Same podnośniki osobowe tego rodzaju, gdy są nie używane, nie zajmują zbyt wiele miejsca. Można je złożyć, a po złożeniu przewieźć w inne miejsce, gdyż zmieszczą się w bagażniku.

Podnośniki transportowo-kąpielowe jezdne mają akumulator, siłowniki i odpowiedni system sterujący. Wytrzymałe kółka sprawiają, że przenośnik służy latami przy udźwigu, który może wynosić do 150 kg. Jeśli chodzi o nosidła, dostępne są zarówno rozwiązania uniwersalne, jak i opcja z zagłówkami czy specjalna do wykorzystania w toalecie.

Co to jest podnośnik sufitowy osobowy?

Podnośniki sufitowe osobowe to również idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o urządzenia służące do pomocy dla osób niepełnosprawnych czy starszych. Wysokiej jakości podnośniki sufitowe osobowe uważa się aktualnie za najnowocześniejszą opcję, która umożliwia podnoszenie przenoszenie pacjenta bez większych problemów. Można wykorzystać je zarówno w szpitalu, jak i domu opieki, domu seniora czy nawet prywatnie.

Warto jednak wiedzieć, że takie podnośniki osobowe rehabilitacyjne wymagają montażu odpowiedniego systemu szyn. Dzięki temu pacjent będzie mógł bez problemu przemieszczać się między krzesłem a łóżkiem. Standardowe podnośniki sufitowe osobowe zbudowane są z siedziska, które najczęściej produkuje się z wytrzymałego materiału. Dzięki temu pacjentowi łatwiej jest zająć wygodną pozycję. Odpowiedni podnośnik jest niezbędny, aby można było zapewnić dobrą opiekę osobom niepełnosprawnym i starszym.

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

PZERiI w Policach zorganizował spotkanie wigilijne

Przeczytaj następny

Sport paraolimpijski – to klucz do samodzielności

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page