Już wkrótce cykl szkoleń o samodzielności niepełnosprawnego dziecka

Już w grudniu rozpocznie się bezpłatny cykl szkoleń, organizowanych przez Fundację LiderON. Tytułem szkoleń jest: „Samodzielność dziecka z niepełnosprawnością i wsparcie rodziców”.

Podczas szkolenia prelegenci (czworo ekspertów: Krystian Nowak, Patryk Grab, Małgorzata Nowak oraz Wioletta Carewicz) poruszą problemy i pytania, z jakimi zmagają się rodzice niepełnosprawnych dzieci:

  • Jak umożliwić dziecku z niepełnosprawnością budowanie własnego światopoglądu?
  • Jak przygotować dziecko z niepełnosprawnością do dorosłego życia?
  • Jak wspierać i motywować w czasie edukacji i rehabilitacji?
  • Wzajemne wsparcie rodziców i wspólne dzielenie się wiedzą

Projekt przeznaczony jest dla rodziców dzieci i nastolatków z niepełnosprawnościami, rodziców dorosłych osób z niepełnosprawnościami, wszystkich opiekunów osób z niepełnosprawnościami (zarówno rodzinnych jak i zawodowych).

Każdy uczestnik otrzyma materiały przygotowane przez Ekspertów, które będzie mógł w dowolnej chwili obejrzeć i przeanalizować. Następnie odbędą się cztery spotkania online w dniach: 7 grudnia godzina 17.00, 10 grudnia godzina 17.00, 12 grudnia godzina 12.00 oraz 14 grudnia godzina 17.00, w których każdy rodzic/opiekun będzie miał okazję porozmawiać z Ekspertami oraz poznać przygotowany przez psychologa plan działania do każdego bloku tematycznego. Zapisy na szkolenia trwają do 6 grudnia.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny oraz odbywać się będzie online. Organizatorzy zapraszają do zapisów.

Aby zgłosić się na szkolenie, należy wysłać wiadomość na adres e-mail fundacjalideron@gmail.com : IMIĘ I NAZWISKO oraz treść „Jestem rodzicem/opiekunem dziecka z niepełnosprawnością i chcę wziąć udział w projekcie Samodzielność dziecka z niepełnosprawnością i wsparcie rodziców ” lub zapisać się na stronie www.fundacjalideron.pl.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Rzeszów

fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Dziś bezpłatny webinar z cyklu poradnictwa dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Przeczytaj następny

Ministerstwo składa życzenia niepełnosprawnym