Kampania informacyjna „Chore Słowa” trafia do szkół z terenu powiatu polickiego

Wspólne zdjęcie uczniów i maskotki kampanii

Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach rozpoczęło cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu polickiego. Odbywają się one w ramach projektu „Chore słowa = Zdrowe Myślenie. Profilaktyka Zdrowia Psychicznego”.

Członkowie stowarzyszenia w towarzystwie maskotki kampanii Harmonijki na początku listopada odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 w Policach. Podczas wydarzenia, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas siódmych, opiekun Samorządu Uczniowskiego, wolontariusze ze szkolnego koła POMAGACZE, dyrekcja szkoły, wyświetlono m.in. film pt. „Zdrowe myślenie Harmonijki, misja 1.”. Ponadto młodzież otrzymała od członków stowarzyszenia gadżety poświęcone profilaktyce zdrowia psychicznego oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Policach.

Na początek grudnia – w dniach 1-2 grudnia, o ile pandemia nie pokrzyżuje planów – zaplanowano spotkanie z uczniami szkoły w Przęsocinie. Jeszcze w tym miesiącu odwiedzone miały zostać również dwie polickie szkoły podstawowe – SP3 i SP1 – jednak z powodu sytuacji epidemicznej plany te musiały zostać zmienione.

– Z uwagi na kwarantanny i  brak możliwości wejścia do szkoły osobiście zostały przekazane szkołom materiały na pendrivie, a także poradniki oraz słodycze i gadżety. Została przygotowana przez nas wiadomość wideo, na której zapraszamy do obejrzenia filmu oraz do rozmów. Pedagodzy z nauczycielami jednej i drugiej szkoły będę omawiać temat z uczniami podczas lekcji wychowawczych – mówi Emilia Raczkowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Film „Zdrowe Myślenie Harmonijki”:

Kampania społeczna pt.”Chore słowa = Zdrowe Myślenie. Profilaktyka Zdrowia Psychicznego” jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu Powiatu Polickiego na 2021 r.

Fot. Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Polscy niesłyszący pływacy z 17 medalami mistrzostw świata

Przeczytaj następny

Rusza wystawa charytatywna “Outside the box”

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page