Kielecki ZAZ produkuje opakowania i ozdoby oraz dba o zieleń

Wyrób okolicznościowych ozdób, dbanie o wygląd i estetykę terenów zielonych oraz produkcja tekturowych opakowań to zajęcia, które podejmują pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Kieleckiej. Tym samym osoby z niepełnosprawnościami nawiązują nowe przyjaźnie, rozwijają umiejętności zawodowe i uczą się samodzielności.

Zakład Aktywności Zawodowej w Kielcach powstał w 2015 roku. Zatrudnia 52 osoby niepełnosprawne. Są to osoby niewidome, niedowidzące, z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnością ruchową. Każda grupa rozpoczyna dzień od godzinnej rehabilitacji pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Dla każdego pracownika dobierany jest indywidualny zestaw ćwiczeń usprawniających.

Pracownikami podzielonymi na zespoły zarządzają wykwalifikowani, przygotowani do pracy z osobami niepełnosprawnymi instruktorzy zawodu. Personel wykonuje wszystkie prace z niezwykłą starannością i ogromnym zaangażowaniem. Pracownicy dbają o każdy detal, by zleceniodawca był zadowolony i polecał ich nowym klientom.

Placówka prowadzi trzy warsztaty: introligatorski, opakowań i galanterii papierowej oraz pielęgnacji zieleni. Warsztat introligatorski specjalizuje się w składaniu teczek biurowych, rozcinaniu czasopism, składaniu torebek ozdobnych, oraz robieniu pudełek tekturowych różnej wielkości. W warsztacie opakowań i galanterii papierowej powstają ozdoby okolicznościowe, wyroby rękodzieła artystycznego oraz opakowania i galanteria papierowa. Trzeci warsztat – pielęgnacji zieleni i utrzymania porządku – świadczy usługi w zakresie pielęgnacji terenów zielonych oraz sprzątania placów publicznych.

Kielecki ZAZ to jedna z inicjatyw Caritas podejmowanych z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych.  Caritas archidiecezjalne i diecezjalne prowadzą osiem Zakładów Aktywności Zawodowej. Celem ich działalności jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Placówki w Budach Głogowskich, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Mikołowie (dwie), Jeleniej Górze i Siedlcach zatrudniają osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które wymagają chronionych warunków pracy.

Fot. i źródło: materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Wystartowała pierwsza w Polsce baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną

Przeczytaj następny

Ruszyła X edycja plebiscytu Wrocław bez Barier

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page