Kończą się XVII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach

„Niech dzieło mówi samo za siebie” to hasło tegorocznych XVII Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych, które odbywały się w dniach 11-13 września w nadmorskich Łazach.

Ideą tego wydarzenia jest realizacja potrzeby twórczego działania i spontanicznego spotkania z drugim człowiekiem w procesie tworzenia. Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni twórcy z niepełnosprawnością intelektualną, ale również ich opiekunowie, terapeuci, członkowie stowarzyszeń z całej Polski oraz uznani twórcy i artyści.

Wydarzenie to co roku przyciąga do nadmorskiej miejscowości Łazy twórców z całego kraju. W tegorocznej edycji Warsztatów udział wzięło ponad 400 uczestników, pracowników i wolontariuszy placówek z 15 województw. Do dyspozycji mieli 17 rodzajów warsztatów – w tym m.in. filmowe i fotograficzne, malarskie, fryzjerskie, modowe, wikliniarskie czy rękodzielnicze. W programie nie zabrakło również pikniku integracyjnego, seansu filmu, a także dyskoteki.

Organizatorem XVII Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych w Łazach jest Koszalińskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy udziale środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

fot. pfron.org.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

22-letnia wrocławianka zbiera na walkę z dysplazją stawów

Przeczytaj następny

Jacek Czech wicemistrzem świata w Londynie