Konduktor PKP Intercity odmówił mężczyźnie na wózku pomocy

Wagon PKP Intercity

Poruszający się na wózku Łukasz Garczewski spóźnił się na pociąg relacji Poznań-Wrocław – zgodnie z procedurami miał zgłoszony nim przejazd. Niestety, do kolejnego nie udało mu się dostać, ponieważ konduktor odmówił mu pomocy.

O sprawie informuje branżowy portal Rynek-Kolejowy.pl, który przytacza wypowiedź Garczewskiego. Najpierw mężczyzna poprosił konduktora o pomoc w wejściu do wagonu. Ten odmówił stwierdzając, że nie było wcześniejszego zgłoszenia przejazdu osoby niepełnosprawnej. Następnie Garczewski zapytał, czy pracownik PKP Intercity mógłby poprosić któregoś z rosłych pasażerów znajdujących się już w pociągu o wyjście z wagonu i pomoc osobie niepełnosprawnej. Konduktor ponownie odmówił, stwierdzając, że nie ma prawa prosić o takie rzeczy innych pasażerów.

Łukasz Garczewski zapowiedział wyciągnięcie prawnych konsekwencji wobec spółki PKP Intercity. Ta wydała w tej sprawie oświadczenie i przekazała je do redakcji serwisu Rynek-Kolejowy.pl. Czytamy w nim, że przeprowadzone zostanie wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dlaczego pracownik spółki nie udzielił pomocy. PKP Intercity deklaruje, że dokłada wszelkich starań, aby obsługa pasażerów – również tych z niepełnosprawnościami – była na najwyższym poziomie. Pracownicy przechodzą w tym temacie specjalistyczne szkolenia obejmujące kwestie teoretyczne oraz praktyczne.

Więcej informacji:
https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/niepelnosprawny-nie-wszedl-na-poklad-pociagu-pkp-intercity-wyjasniamy-sytuacje-106761.html

Fot. PKP Intercity

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zachodniopomorskie: otwarto dziesiąty Zakład Aktywności Zawodowej

Przeczytaj następny

Implanty rdzenia kręgowego ratunkiem dla sparaliżowanych? Trwają badania na myszach

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page