Kule ortopedyczne i laski do chodzenia w różnych odsłonach, czyli o tym, czego nie wiedziałeś jeszcze o kulach!

Różnego rodzaju kule łokciowe

Większość z nas doskonale potrafi sobie wyobrazić kule inwalidzkie. Dobrze wiemy jak wyglądają, chociaż nie każdy miał okazję ich używać. Dotyczy to również lasek inwalidzkich. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak wiele jest rodzajów i wzorów kul oraz lasek. Przy odpowiednim wyborze, korzystanie z kul wcale nie musi być niekomfortowe. Nie musimy też ograniczać się do produktów, których wygląd kojarzy nam się ze szpitalem. Każdy, kto planuje zakup tych pomocy ortopedycznych, powinien zapoznać się z szerokim asortymentem dostępnym na rynku!

Kule i laski nie muszą być nudne!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tak kule jak i laski do podpierania są dostępne w wielu wzorach i zdobieniach kolorystycznych. Pomoce ortopedyczne w rozmaitych kolorach nie są zarezerwowane tylko dla osób młodych. Wiele osób w sile wieku decyduje się na wybór kul, czy lasek w kolorach pasujących do ich stylu. Na rynku są dostępne kule w stonowanych kolorach czerni, szarości oraz bieli, jak i również m.in. w odcieniach zieleni, błękitu czy czerwieni. Dla najmłodszych, są też dostępne kule kolorowe. Przy niektórych modelach jest też możliwość nie tylko wyboru koloru uchwytu, ale również rurki.

Laski inwalidzkie w wielu kolorach i wzorach

Sporo osób wyobraża sobie laskę inwalidzką jako produkt wykonany wyłącznie z drewna, dostępny tylko w odcieniach brązu. Na rynku jest jednak dostępnych wiele lasek, które swoim wyglądem przyciągną wzrok nie jednego przechodnia. Możemy kupić laskę z ozdobnymi uchwytami lub ozdobnymi rurkami w różnych kolorach czy wzorach. Możemy znaleźć laski ze wzorami w kwiaty, czy ozdobne pasy. Dostępne są produkty wykonane z różnych materiałów, jednak najczęstszym wyborem producentów jest drewno i aluminium. Każdy będzie w stanie znaleźć laskę do podpierania wpasowującą się we wszelakie gusta i stylizacje!

Kule ortopedyczne nie muszą być niewygodne

Dla niektórych osób wieść o tym, że są zmuszone zacząć używać kul ortopedycznych budzi obawy. Wiele osób jest przeświadczonych o tym, że życie z kulami inwalidzkimi musi być trudne i niewygodne. Oczywiście chorując, czy zmagając się z kontuzjami, faktycznie przez pewien czas będziemy musieli przyzwyczajać się do nowego trybu życia, jednak przy wyborze kul ortopedycznych możemy dodatkowo zaopatrzyć się w produkty, które pomogą nam w zachowaniu dużej mobilności. W sprzedaży dostępne są kule składane, które można złożyć i spakować na przykład do plecaka, czy do większej torby. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się już martwić, gdzie odłożyć kule, kiedy przemieszczamy się komunikacją miejską, czy mniejszym samochodem.

Różne rodzaje lasek do podpierania

Duży wybór różnych rozwiązań znajdziemy także przy laskach inwalidzkich. Tak samo jak w przypadku kul, producenci lasek oferują również modele składane, które bardzo ułatwiają transportowanie ich, kiedy nie są przez nas używane. Oprócz tego laski są wyposażone w uchwyty w różnych kształtach. Bardzo popularne i wygodne uchwyty Fritz, czy Derby są często zastępowane przez rzeźbione uchwyty ozdobne np. w kształcie zwierząt. Takie laski świetnie sprawdzają się jako dodatek na wieczór.

Ciekawym rozwiązaniem są też laski z funkcją siedzenia. Takie rozwiązanie pozwala nam na rozłożenie uchwytu w taki sposób aby możliwe było oparcie się na nim w pozycji półsiedzącej, kiedy zmęczymy się podczas marszu.


Artykuł sponsorowany przez sklep internetowy Kule.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Od dziś portal Reha-News można wesprzeć na Patronite!

Przeczytaj następny

W Warszawie pociąg odjechał z rozłożoną platformą dla wózków

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page