Natalia Partyka wystąpi na olimpiadzie i paraolimpiadzie w Tokio

Natalia Partyka po raz czwarty w karierze wystąpi w jednym roku zarówno na igrzyskach olimpijskich, jak i na paraolimpiadzie. Oprócz niej pewni startu na olimpiadzie osób niepełnosprawnych są Dorota Bucław i Patryk Chojnowski.

– 16 kolejnych Polaków będzie walczyć o cenne punkty rankingowe dające prawo startu w Japonii. Poza turniejem Polish Open, w rożnej konfiguracji startować będziemy jeszcze w Hiszpanii, Włoszech i Jordanii. Bardzo wysoko na liście światowej są Karolina Pęk, Rafał Czuper i Krzysztof Żyłka. Niewiele ich dzieli od wywalczeniu biletów do Tokio. Na dziś są na miejscach gwarantujących wyjazd na igrzyska osób niepełnosprawnych” – powiedział trener reprezentacji Polski niepełnosprawnych tenisistów stołowych Andrzej Ochal.

Biało-czerwoni od wielu lat zdobywają medale w pingpongowej rywalizacji na paraolimpiadach. Andrzej Ochal zaznaczył, że priorytetem są zawody w Azji na przełomie sierpnia i września, ale trwają już przygotowania do igrzysk paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku i Los Angeles w 2028.

W obecnej kadrze jest kilkoro zawodników, którzy łączę grę wśród niepełnosprawnych z bardzo dobrymi występami w kategorii pełnosprawnych tenisistów stołowych. Kwalifikację na igrzyska olimpijskie Partyka uzyskała przed kilkoma dniami startując w drużynowym turnieju. Polska wystawiła tam drużynę w składzie Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor i Julia Ślązak.

Źródło: pzts.pl; fot. pttp.org.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zachodniopomorskie: ruszyła nowa kadencja Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

Szczecin: orkiestra Gamelan zaprezentuje kolędy i pastorałki