Niedługo ruszą zapisy do Poland Business Run 2022

Uczestnicy biegu Poland Business Run

Już 10 maja rozpoczną się zapisy do organizowanego po raz 11. biegu charytatywnego Poland Business Run 2022, którego celem jest wsparcie potrzebujących. Fundacja organizująca wydarzenie dofinansowuje m.in. protezy kończyn, zakup wózków, rehabilitację dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.

W Poland Business Run co roku biorą udział 5-osobowe sztafety, najczęściej reprezentujące firmy i korporacje. Oprócz możliwości aktywnego spędzenia czasu i integracji pracowników przedsiębiorstw docenianą wartością wydarzenia jest możliwość wsparcia potrzebujących. Tylko w 2021 r. w biegu wystartowało ponad 28 tys. biegaczy, a dofinansowania otrzymało 128 osób z niepełnosprawnością ruchową.

– Protezy kończyn i inny sprzęt ortopedyczny, wózki aktywne, rehabilitacja, wsparcie psychologiczne – to pomoc, która co roku trafia do potrzebujących dzięki firmom biorącym udział w naszym biegu. W tym roku oprócz beneficjentów z niepełnosprawnościami narządów ruchu wniosek o dofinansowanie mogą złożyć także osoby po mastektomii – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Wśród osób potrzebujących, oczekujących na wsparcie, jest m.in. 37-letnia Dominika z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy.

– Koszt protezy to dla mnie suma nierealna do zdobycia, dlatego dziękuję za wszelką pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Otrzymanie protezy docelowej jest w tej chwili moim największym marzeniem. Wierzę, że gdy już nauczę się chodzić, swoje dalsze cele będę w stanie pomału realizować sama – mówi Dominika, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i korporacje. W obu przypadkach dystans na każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczną się 10 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (2000 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Bieg Poland Business Run 2 odbędzie się 4 września w Krakowie.

Fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Powstała kobieca reprezentacja Polski w ampfutbolu

Przeczytaj następny

W czwartek wystartuje I część Ogólnopolskich Letnich Olimpiad Specjalnych 2022

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page