Niepełnosprawni sportowcy nominowani w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Trzy niepełnosprawne sportsmenki – Oliwia Jabłońska, Lucyna Kornobys oraz Karolina Kucharczyk – zostały nominowane w kategorii Sportowiec bez Barier w tegorocznym 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Nazwisko zwyciężczyni poznamy 4 stycznia.

Oliwia Jabłońska to złota medalistka parapływackich mistrzostw świata w Londynie na 400 m stylem dowolnym w kategorii S10. Lucyna Kornobys to polska lekkoatletka, która w tym roku podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce w Dubaju zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą, bijąc jednocześnie rekord świata. Na tych samych zawodach Kornobys zdobyła również brąz w rzucie oszczepem. W mijającym roku zawodniczka Startu Wrocław ustanawiała rekordy świata również podczas odbywających się w Polsce imprez: World Para Athletics Grand Prix w Bydgoszczy i Finału Grand Prix Polski w Sieradzu. Karolina Kucharczyk zaś w Dubaju okazała się najlepszą w skoku w dal.

Historia docenienia sportowców z niepełnosprawnościami w Plebiscycie Przeglądu Sportowego sięga 1988 roku – wtedy po raz pierwszy tytuł Honorowego Sportowca Roku otrzymał pływak, multimedalista paraolimpijski – Arkadiusz Pawłowski. Tytuły Niepełnosprawnego Sportowca Roku przyznawane są natomiast od 2004 roku. W ubiegłym roku tytuł Sportowca Niepełnosprawnego 2018 roku otrzymał brązowy medalista igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu uprawiający narciarstwo alpejskie Igor Sikorski.

fot. Bartłomiej Zborowski

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Od Nowego Roku zmiany w realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne

Przeczytaj następny

Pomyślności w Nowym Roku!

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page