Od 1 czerwca wznawia działalność Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej we Wrocławiu

Fundacja „Potrafię Pomóc” wznawia działalność wrocławskiego Mieszkania Opieki Wytchnieniowej. Niepełnosprawni i ich opiekunowie będą ponownie korzystać z tego wsparcia już od 1 czerwca. Aktualnie trwa rekrutacja.

Całodobowa, specjalistyczna opieka w Mieszkaniu Opieki Wytchnieniowej, – takiego wsparcia Fundacja „Potrafię Pomóc” udziela osobom z niepełnosprawnościami przez jeden lub przez dwa tygodnie. Dzięki temu ich stali opiekunowie (rodzice, krewni, współmałżonek) mają szansę odpocząć – „odetchnąć”. Taka jest idea tego projektu. Jednak ze względu na pandemię i bezpieczeństwo gości, w połowie marca, fundacja zawiesiła przyjęcia do mieszkania. Teraz wsparcie wraca.

– Oczywiście przy ponownym otwarciu dostosujemy się do nowego reżimu sanitarnego: personelowi zapewniamy maseczki, przyłbice, rękawiczki czy środki do dezynfekcji. W mieszkaniu równocześnie przebywać mogą dwie osoby z niepełnosprawnościami, w osobnych pokojach. Własny pokój ma także ich tymczasowy opiekun – wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Mieszkanie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, także leżących i karmionych dojelitowo. Z bezpłatnej pomocy skorzystać mogą mieszkańcy Wrocławia – realizowany przez Fundację „Potrafię Pomóc” projekt “Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław”  to zadanie publiczne powierzone i dofinansowane przez Gminę Wrocław. Mieszkanie znajduje się w budynku przy ulicy Horbaczewskiego 24. Dodatkowe informacje oraz dokumenty niezbędne do rekrutacji znaleźć można tutaj: https://potrafiepomoc.org.pl/mieszkanie-opieki-wytchnieniowej/  .

Warto dodać, że także w czasie wymuszonej pandemią przerwy, mieszkanie pełniło swoją funkcję, chociaż w nieco odmienny sposób. W tym czasie fundacja zaoferowała wytchnienie białemu personelowi ze Szpitala im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. W  trzech pokojach mieszkały pielęgniarki, obawiające się o bezpieczeństwo swoich rodzin – szpital przy Koszarowej opiekuje się pacjentami zarażonymi koronawirusem.

Źródło i fot.: materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Minister zdrowia podał datę uruchomienia uzdrowisk

Przeczytaj następny

Od 24 maja możliwe otwarcie m.in. warsztatów terapii zajęciowej

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page