Oferta InPostu wygodna również dla osób z niepełnosprawnościami

Kurier InPost

Wysyłanie paczek to coś, z czym mamy coraz częściej do czynienia. Przygotowując przesyłkę do wysłania warto zapoznać się z ofertą firmy InPost, w której znajdziemy szereg udogodnień, z których mogą skorzystać również osoby z niepełnosprawnościami.

Paczkomat® to pionierskie rozwiązanie, które zostały wprowadzone przez InPost. Dzięki niemu można w wygodny sposób nadać lub odebrać paczki w dogodnej dla nas porze dnia lub nocy. Nie trzeba w tym celu czekać na kuriera.

Aby wysłać przesyłkę wystarczy skorzystać z usługi Szybkiego Nadania. Najpierw należy spakować paczkę, a następnie uzupełnić jej dane na stronie internetowej firmy InPost. W kolejnym kroku należy opłacić usługę oraz wydrukować i nakleić etykietę na paczkę. Na koniec trzeba odwiedzić Paczkomat® i nadać w nim przesyłkę.

Oprócz strony internetowej InPostu, do nadania przesyłki można wykorzystać aplikację InPost Mobile. Za jej pomocą można nadać paczki bez konieczności drukowania etykiet. Istotnym ułatwieniem jest możliwość zdalnego otwarcia danej skrytki z poziomu telefonu. W aplikacji można bez trudu śledzić wysłane przesyłki lub te, na które aktualnie czekamy. Można też dodać do śledzenia paczki należące do znajomych lub bliskich – wystarczy, że udostępnią numer przesyłki. Warto też wspomnieć, że za pośrednictwem aplikacji można też przekierowywać paczki lub wielokrotnie wydłużać o kolejne 24 godziny czas ich odbioru.

Dla osób, które wysyłają dużo przesyłek i lubią mieć nad nimi pełną kontrolę, powinny utworzyć konto w usłudze Manager Paczek. Dzięki temu można bez żadnych problemów pobrać etykiety, przeglądać archiwum wysłanych paczek oraz na bieżąco śledzić wysłane przesyłki. Za jego pośrednictwem można też opłacić daną usługę.

Kolejnym znaczącym udogodnieniem jest usługa pt. Szybki Zwrot. Dzięki aplikacji InPost Mobile można bardzo łatwo zwrócić produkt zakupiony w sklepach internetowych. Wystarczy wybrać ikonę „Zwróć”, znaleźć na liście odpowiedni sklep, wypełnić formularz, a następnie przygotować paczkę do wysyłki i nadać ją w urządzeniu Paczkomat®.

Dzięki udogodnieniom oferowanym przez InPost nie trzeba stać w kolejce do punktów pocztowych, ani ręcznie wypełniać formularzy, martwiąc się, czy nasze pismo jest wystarczająco czytelne. Praktycznie wszystkiego można dokonać w domu, z poziomu zainstalowanej na naszym urządzeniu mobilnym aplikacji. Wysyłanie paczek tym samym nie jest już niczym strasznym :). Warto się o tym przekonać.

Fot. InPost

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Kosztujący 9 mln złotych lek na SMA będzie refundowany!

Przeczytaj następny

Przemysław i Jakub Jurczakowie pokonali IronMana!

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page