Ojciec i jego niepełnosprawny syn wystartują w Zimowym Triathlonie Ślężańskim

Przemysław Jurczak z synem na specjalistycznym wózku stoją na bieżni

Przemysław Jurczak i jego niepełnosprawny, 18-letni syn Kuba, mają zamiar pokonać Zimowy Triathlon Ślężański, który będzie polegał na przepłynięciu 200 metrów w lodowatym Zalewie Sulistrowickim, przebiegnięciu 11 kilometrów oraz przejechaniu 17 kilometrów na rowerze.

Przemysław Jurczak i jego syn pochodzą z Legnicy. Tworzą drużynę, która na tego rodzaju imprezach występuje pod nazwą Jurczaki TMTeam. 18-letni Kuba cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, przez co nie chodzi samodzielnie. Od kilku lat trenuje wspólnie z ojcem.

– Wspólne starty to było marzenie Kuby, to on po obejrzeniu filmu „Ze wszystkich sił”, który opowiada o starcie taty z niepełnosprawnym synem w zawodach IRONMAN zapytał mnie, czy wystartujemy razem. A dla mnie jest najważniejszy jego uśmiech, dlatego się nie wahałem – mówi Przemysław Jurczak.

Ta dwuosobowa ekipa ma już na swoim koncie pokonanie dystansu ironmana podczas zawodów Castle Triathlon w Malborku. Z uwagi na to, że obaj od kilku lat razem morsują, teraz zdecydowali się na wzięcie udział w Zimowym Triathlonie Ślężańskim.

Przemysław Jurczak podkreśla, że zależy mu, żeby kolejne rodziny, w których pojawiło się dziecko z niepełnosprawnością, szły za ich przykładem i żyły aktywnie. On wraz z synem są ambasadorami Fundacji Potrafię Pomóc, którą oficjalnie będą reprezentować.

– Zawody odbędą się w dwóch formułach HARDCORE oraz LIGHT. HARDCORE to mega wyzwanie ponieważ etap pływacki należy pokonać wyłącznie w stroju kąpielowym lub kąpielówkach bez jakichkolwiek dodatków neoprenowych np. rękawic czy butów – wyjaśnia Monika Jackowicz z Fundacji Aktywni Ślężanie.

Pierwszy Zimowy Triathlon Ślężański organizowany nad Zalewem Sulistrowickim na Dolnym Śląsku wystartuje z Plaży Ośrodka Sulicamp 11 grudnia 2021 roku około godz. 9:45. Zawody potrwają mniej więcej do godz. 14:00. Najodważniejsi i najwytrwalsi wciąż mogą dołączyć do zawodników – zapisy trwają do 31 października. Regulamin i link do zapisów znaleźć można na stronie Fundacji Aktywni Ślężanie – organizatora zawodów: https://www.aktywnislezanie.pl/index.php/zimowy-triathlon-slezanski-2021/.

Fot. Jurczaki TMTeam/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Osoby niepełnosprawne mogą zostać astronautą ESA

Przeczytaj następny

Pokazano medale Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2022

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page