Otwarto hospicjum stacjonarne w Tanowie

Po czterech latach budowy oficjalnie zainaugurowana została działalność hospicjum stacjonarnego w Tanowie. Uroczystego otwarcia poprzedzonego mszą św., której przewodniczył ks. bp Henryk Wejman, dokonano 1 lipca.

Za budowę nowej placówki odpowiedzialne było Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach – dokończenie tej inwestycji nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia wielu darczyńców i sponsorów. Stowarzyszeniu udało się również pozyskać wsparcie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nowa placówka została podzielona na dwie części – hospicyjną z 19 łóżkami dla podopiecznych (w razie potrzeby tę liczbę można zwiększyć do 23) w dwuosobowych pokojach oraz część hotelową, w której nocować będą mogły rodziny pacjenów. W placówce będą mogły przebywać zarówno dorośli, jak i dzieci. Pacjenci będą otoczeni całodobową opieką wyspecjalizowanego personelu składającego się z lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy.

fot. policki.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w Polsce

Przeczytaj następny

Kacper Czapla z IUKP Wodnik Police rekordzistą Polski