Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w Polsce

Przyszłoroczne Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w Polsce. To właśnie nasz kraj został wybrany przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC).

Zawody odbędą się w dniach 3-7 czerwca na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka, czyli na trzy miesiące przed rozpoczęciem Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Ich organizatorem będzie Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, zaś patronować im będzie Polski Komitet Paraolimpijski.

Mistrzostwa w Bydgoszczy będą siódmą edycją światowych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które po raz pierwszy zostały rozegrany w 2003 roku w holenderskim Assen. Ostatnie mistrzostwa Europy były rozegrane w 2018 roku w Berlinie i wystartowało w nich blisko 600 zawodników, którzy rywalizowali w 182 konkurencjach medalowych. Polska wygrała wówczas klasyfikację medalową zdobywając 61 medali, w tym 26 złotych. Multimedalistami mistrzostw byli Michal Derus (T47), Krzysztof Ciuksza (T36), Michal Kotkowski (T37), Maciej Sochal (F32), Barbara Niewiedzial (T20) i Joanna Mazur/Michał Stawicki (T11).

Źródło: paralympic.org.pl

fot. paralympic.org.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

W Policach sprawdzano wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Przeczytaj następny

Otwarto hospicjum stacjonarne w Tanowie