PKP i ZDiTM odpowiadają ws. szczecińskiego dworca

Dworzec kolejowy Szczecin Główny - widok z kładki nad peronami

Kilka dni temu zrobiło się głośno o dworcu kolejowym Szczecin Główny, a to za sprawą filmu, jaki ukazał się na facebookowym fanpejdżu „Niewidomy płakał jak audytował”, w którym pokazano problemy osób niewidomych z wejściem do dworcowego budynku. Dziś portal wSzczecinie.pl opublikował stanowisko szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Do sprawy odniosło się również PKP.

Według ZDiTM projekt chodnika powstał jeszcze przed przebudową dworca Szczecin Główny, zanim przeniesione zostało główne wejście. Ułożone w chodniku płytki ze ścieżką dla niewidomych prowadziły wówczas prosto do drzwi. Dziś jednak osoby posługujące się nią dotrą do schodów prowadzących między barierkami prosto na ścianę.

Rzecznik ZDiTM Hanna Pieczyńska zauważa, że był to pierwszy chodnik z takimi udogodnieniami w Szczecinie i przez 4,5 roku nikt nie złożył skargi na to rozwiązanie. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zadeklarował jednak współpracę w poprawie infrastruktury w tym miejscu.

PKP natomiast zwraca uwagę, że dworzec był kontrolowany przez Najwyższą Izbę Kontroli, która po zasięgnięciu opinii osób niepełnosprawnych nie stwierdziła nieprawidłowości. PKP deklaruje jednak współpracę zarówno z gminą Miasto Szczecin oraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej: Artykuł na portalu wSzczecinie.pl

fot. Jakub Siusta

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Ks. Isakowicz-Zaleski apeluje ws. szczepień osób niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

Od dziś skierowania do lekarza są wystawiane elektronicznie