Police: kilkaset osób pobiegło w IV Biegu Korczaka

Kilkuset zawodników w różnym wieku wzięło udział w zorganizowanym już po raz czwarty w Policach Biegu Korczaka. W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli konkurencje zarówno dla zdrowych, jak i niepełnosprawnych dzieci, jak również dla dorosłych.

Wydarzenie zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo
im. Marii Grzegorzewskiej w Policach. Zawody oficjalnie otworzyła członek zarządu Powiatu Polickiego Beata Chmielewska w asyście dyrektora SOSW Ryszarda Budzisza.

Najmłodsi – w zależności od kategorii wiekowej – rywalizowali w biegach na trzech dystansach: 200, 400 i 600 metrów. Dla dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim przygotowano trasę o długości 200 metrów. W przerwach między poszczególnymi punktami programu w amfiteatrze występował zespół muzyczny Serca Rytm złożony z wychowanków polickiego SOSW. Na scenie oprócz występów wokalnych zobaczyć można było też przedstawienia.

Z kolei dorośli stanęli na starcie dwóch konkurencji: marszu Nordic Walking oraz w Biegu Głównym. Obie konkurencje rozgrywano na dystansie 5 kilometrów – trasę poprowadzono poprzez tereny należące do polickiego SOSW oraz przez okoliczne lasy.

W Marszu Nordic Walking wzięło udział blisko 100 zawodników, spośród których zwyciężył Sebastian Rajewski z Piły z czasem 00:33:35.55. Najlepszą kobietą okazała się Małgorzata Masłyk, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 00:35:24.65.

W 5-kilometrowym Biegu Głównym wystartowało 166 osób. Zwyciężył Józef Zabielski ze Szczecina, który trasę pokonał z czasem 00:19:22.00. Najszybszą kobietą została Karolina Kędzierska ze Szczecina, której pokonanie 5 kilometrów zajęło 00:22:52.15.

Tegoroczny Bieg Korczaka został połączony z Dniem Otwartym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Policach. Wychowankowie i pracownicy placówki przygotowali szereg stoisk, na których nie zabrakło atrakcji i na których można było zapoznać się z ofertą ośrodka.

Portal Reha-News objął IV Bieg Korczaka patronatem medialnym.

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Niepełnosprawni próbowali objechać Annapurnę w Himalajach. Będzie można zobaczyć ich sprzęt

Przeczytaj następny

Wybierając Sport dla Osób Niepełnosprawnych: Odkryj Świat Boccia i Innych Dyscyplin

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page