Police: kwarantanna internatów przedłużona do niedzieli

Kwarantanna w dwóch internatach Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach potrwa do niedzieli. Decyzję w tej sprawie z powodów bezpieczeństwa podjął państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Policach. Oficjalnie wiadomo już jednak, że podejrzenie obecności koronawirusa u dwóch uczennic nie potwierdziło się.

– Inspekcja sanitarna stoi na stanowisku, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego te 14 dni jest jak najbardziej odpowiednim czasem, żeby utrzymać tę kwarantannę i żeby dzieci i ich rodzice czuli się bezpiecznie – mówiła Karina Tatarata.

Kwarantanna w dwóch internatach objęła łącznie 203 osoby – 198 uczniów i 5 wychowawców. Zajęcia w zespole szkół od wczoraj są odwołane, zamknięte są obiekty szkolne, takie jak hala sportowa i pływalnia. O tym, kiedy uczniowie wrócą do placówki, zadecyduje powołany przez starostwo powiatowe sztab kryzysowy.

Aktualizacja:
Zajęcia w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach – jeśli nie zajdą nowe okolicznościowe – rozpoczną się w poniedziałek, 9 marca.

fot. zspolice

Reklama:

Przeczytaj poprzedni artykuł

W Policach nie ma koronawirusa. Potwierdzono przypadek w Zielonej Górze

Przeczytaj następny artykuł

Ponad 1,2 mld złotych na wsparcie niepełnosprawnych przez samorządy