Police: msza z okazji Światowego Dnia Chorego

11 lutego obchodzony jest jako XXVIII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w polickich kościołach zostaną odprawione msze święte, podczas których udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

Zarówno w kośćiele pw. św. Kazimierza, jak i Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach taka msza święta rozpocznie się 11 lutego o godz. 9:00.

Jak podaje Wikipedia: „W Kościele katolickim Namaszczenie chorych zostało odnowione w wyniku Reformy liturgicznej soboru watykańskiego II. 30 listopada 1972 roku papież Paweł VI wydał na ten temat konstytucję Sacram Unctionem Infirmorum. Współcześnie kładzie się nacisk na znaczenie uzdrawiające namaszczenia. Jak zauważył Katechizm Kościoła Katolickiego, choć w historii udzielania tego sakramentu doszło do ewolucji w kierunku rytu przedśmiertnego, jednak nigdy nie zapomniano o jego mocy przywracania zdrowia ciała i duszy: W ciągu wieków namaszczenie chorych było coraz częściej udzielane wyłącznie umierającym. Z tego powodu otrzymało ono nazwę „ostatniego namaszczenia”. Pomimo tej ewolucji Kościół w liturgii nigdy nie przestawał prosić Pana, by chory odzyskał zdrowie, jeśli to służyłoby jego zbawieniu (KKK 1512)”.

Obie parafie serdecznie zapraszają wszystkie osoby chore i niepełnosprawne.

fot. Jakub Siusta

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Nowe stawki refundacji składek ZUS przez PFRON

Przeczytaj następny

Police: studniówka uczniów SOSW nr 1