Police: zamknięta szkoła i kwarantanna w dwóch internatach [wideo]

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 2 na 3 marca) sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną dwóch polickich internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza przy ul. Siedleckiej 6a oraz przy ul. Kresowej 7. Jest to związane z podejrzeniem koronawirusa u dwóch osób, które przebywają na oddziale zakaźnym w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

W szpitalu pod obserwacją są dwie uczennice, które 10 dni temu wróciły z ferii – jedna z nich była w północnych Włoszech, druga – w Szwajcarii, ale jeździła na zakupy do północno-zachodnich Włoch. We wstępnych testach wykluczono grypę oraz anginę. W zespole szkół odwołane zostały zajęcia, natomiast w internatach kwarantanną zostali objęci zarówno wychowankowie, jak i wychowawcy – łącznie prawie 200 osób. Zamknięte zostały wszystkie szkolne obiekty. Decyzja sanepidu obowiązuje do odwołania, tj. do momentu wykluczenia obecności koronawirusa.

Dla rodziców został uruchomiony specjalny telefon kontaktowy pod numerem 798 847 862.

Jednocześnie apelujemy, aby zachowywać spokój oraz podstawowe zasady higieny (szczególnie ważne jest dokładne mycie rąk).

Aktualizacja:

O godz. 11 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez starostwo powiatowe w Policach:

fot. zspolice.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Jolanta Majka i Michał Gadowski ze złotymi medalami na MŚ na ergometrach

Przeczytaj następny

W kwietniu we Wrocławiu ruszy „Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością”