Policki Bieg Korczaka powrócił po pandemicznej przerwie

Bieg Korczaka

Prawie 200 zawodników wzięło udział w 5-kilometrowym Biegu Głównym, który odbył się w minioną sobotę w Policach w ramach tegorocznego 3 Biegu Korczaka. Zwyciężył Kamil Rusek z Fehlau Run Team Szczecin.

Zwycięzca pokonał trasę w czasie 00:18:48.95. Wśród kobiet najlepsza okazała się Edyta Dydek reprezentująca 14 Zachodniopomorską Brygadę Obrony Terytorialną oraz SKB Dzik Szczecin.

W Marszu Nordic Walking, którego trasa również liczyła 5 kilometrów, zwyciężył Marek Dołęgowski z Kołczewa, zaś najlepszą kobietą została Małgorzata Masłyk, która w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce. W tej konkurencji wystartował również wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, który zajął 42 miejsce. Łącznie wystartowało 99 osób.

Nie zabrakło też rywalizacji dziecięcej w kilku kategoriach wiekowych. W osobnym biegu wystartowały też dzieci i młodzież na wózkach.

3 Bieg Korczaka został zorganizowany po pandemicznej przerwie, w trakcie której organizowane były tzw. biegi wirtualne. Wydarzenie odbyło się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Policach oraz na okolicznych leśnych ścieżkach i drogach. Celem zawodów jest m.in. uczczenie pamięci Janusza Korczaka, popularyzacja biegania, promocja polickiej placówki w kraju, aktywizacja uczniów SOSW Nr 1 DNR w Policach.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez ministra edukacji narodowej, wojewodę zachodniopomorskiego, zachodniopomorskiego kuratora oświaty oraz przez powiat policki – w osobach starosty Andrzeja Bednarka oraz przewodniczącego Rady Powiatu Cezarego Arciszewskiego.

Patronat medialny nad 3 Biegiem Korczaka objął m.in. portal Reha-News.

Fot. Jakub Siusta

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

3 Bieg Korczaka w Policach już jutro!

Przeczytaj następny

Polickie starostwo powiatowe ma schodołaz

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page