Policki Dziki Weekend także dla dzieci z niepełnosprawnościami

Slalom, podciąganie się, ścianka do wspinania się, równoważnia, kurtyna wodna – te i inne atrakcje czekają na dzieci z niepełnosprawnościami, które wystartują w biegu pt. Mocna Piątka Dla Mistrza, który odbędzie się 21 sierpnia w ramach odbywającego się w Policach Dzikiego Weekendu. Dla pierwszych 25 osób udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Start rajdu zaplanowano na godz. 10:00 – zawodnicy wystartują z polany obok stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piaskowej w Policach. Trasy biegu zostały dostosowane do poziomu sprawności uczestników, w tym dla osób na wózkach oraz dla tych, którzy poruszają się o własnych siłach. Będzie też też możliwość startu z opiekunem lub rodzicem. Podczas rajdu liczyć się będzie sam udział – nagradzane będzie uczestnictwo, a nie zajęte miejsce. Łącznie przewidziano 25 okolicznościowych medali. Nagrodą będzie również słodki upominek.

Jak informują organizatorzy, są jeszcze wolne miejsca – zapisy będą jeszcze możliwe w dniach 19-21 sierpnia w biurze biegu zlokalizowanym na polanie za szkołą podstawową nr 8 w Policach. Aktualnie swoje uczestnictwo w biegu zgłosiło 12 osób.

Dla dzieci z niepełnosprawnościami, które nie mogą przyjechać do Polic organizatorzy mają w planach również bieg wirtualny – co więcej, osoby organizujące Mocną Piątkę Dla Mistrza chciałyby planują przyjechać do chętnych dzieci na mały trening.

Sponsorem głównym imprezy jest Powiat Policki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad wydarzeniem objęła Nikola Krupińska.

Więcej informacji:
http://dzikiweekend.pl/?page_id=3623

Plakat Mocnej Piątki dla Mistrza

Fot. Dziki Weekend

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Prezydent Szczecina nagrodzi szczecińskich medalistów paraolimpijskich

Przeczytaj następny

Międzyzdroje: wózkowicze mają łatwiejszy dostęp do morza

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page