Ponad 500 osób uczestniczyło w Dniu Rodziny Paley

Dzień Rodziny Paley

Ponad 500 osób wzięło udział w Dniu Rodziny Paley, zorganizowanym przez Paley European Institute w Julinek Park w Lesznie. Wydarzenie to odbyło się 20 sierpnia.

Głównym celem wydarzenia było uczczenie każdego, nawet drobnego sukcesu – lekarzy, fizjoterapeutów, a przede wszystkim pacjentów i ich bliskich, którzy każdego dnia wkładają ogrom pracy w dążenie do sprawności.

Wydarzenie otworzył oficjalnie Marcin Deszczyński, prezes Paley European Institute, dziękując uczestnikom za przybycie.

– Coś, co dla przeciętnego człowieka stanowi normalne funkcjonowanie, dla Was oznacza wiele godzin ćwiczeń, włożenia ogromnego wysiłku, a nierzadko także wylania łez. Jednak to właśnie u Was możemy podziwiać siłę i wolę walki. Jak nikt inny wykazujecie się ogromną cierpliwością, zaangażowaniem i wytrwałością – mówił Marcin Deszczyński.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy z animatorami i fizjoterapeutami dla całych rodzin na świeżym powietrzu oraz koncert gwiazdy muzyki rozrywkowej Alicji Janosz, która zaśpiewała atrakcyjne piosenki dla najmłodszych. Mimo licznych atrakcji niewątpliwie najważniejszym punktem wydarzenia był Festiwal Talentów, na którym mali pacjenci udowodnili, że niepełnosprawność i trudności z funkcjonowaniem nie powstrzymują ich przed realizowaniem pasji, rozwijaniem swoich talentów czy umiejętności oraz cieszeniem się życiem.

– Na scenie zaprezentowali się m.in. Piotruś, który urodził się z brakiem kości strzałkowej, i razem ze starszymi siostrami zaśpiewał wzruszającą piosenkę “Moja wesoła rodzinka”, a także Antek, chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, który zaprezentował swoją kolekcję figurek koników. Nie zabrakło także występu 5-letniego Dominika, który razem ze swoim fizjoterapeutą Jackiem wykonał emocjonujący slalom między pachołkami z piłką nożną oraz pokazu obrazów wyklejanych haftem diamentowym wykonanych przez Kingę, która zmaga się z artrogrypozą. Spełniło się także marzenie Jadzi, aby razem z siostrą zaprezentować stand-up dla szerokiej publiczności. Pozostali uczestnicy udowodnili, że trudności można przezwyciężać ze śpiewem na ustach, tanecznym krokiem czy… układając kostkę Rubika! – informują organizatorzy.

Ciekawostką była zabawa w formie tzw. odwróconej fizjoterapii – podopieczni Instytutu wymyślali ćwiczenia dla zespołu fizjoterapeutów.

Dzień Rodziny Paley to prawdopodobnie jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie na tak wielką skalę lekarze i fizjoterapeuci mogą spotkać się ze swoimi podopiecznymi poza murami placówki medycznej.

Fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Szczecin: na części miejskich parkingów parkowanie na „kopertach” jest płatne!

Przeczytaj następny

Kosztujący 9 mln złotych lek na SMA będzie refundowany!

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page