Powiat Policki: wychowankowie SOSW w Tanowie i MOW w Trzebieży wspólnie zwiedzili Ujście Warty oraz Kostrzyn

Grupa wychowanków obserwuje tereny przed jednym z obiektów Twierdzy Kostrzyn

Created with GIMP

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie oraz członkowie tzw. wolontariackiej Grupy Szybkiego Reagowania z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży zwiedzili w czwartek Park Narodowy „Ujście Warty” oraz Kostrzyn. Wycieczkę zrealizowano w ramach zadania publicznego pn. „Dalsze podróże po świecie”.

W programie, zrealizowanego 16 września 2021 r. jednodniowego wyjazdu, znalazło się wspólne ognisko, zajęcia edukacyjne w Przyrodniczym Ogrodzie Zmysłów oraz przejście ścieżką przyrodniczą pn. „Mokradła”. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie twierdzy oraz ruin zniszczonego podczas II wojny światowej starego miasta w Kostrzynie.

W wydarzeniu wzięło udział łącznie 20 wychowanków – ośmiu z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz 12 z tanowskiego SOSW. Celem projektu jest integracja dwóch środowisk osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz młodych chłopców potrzebujących zabiegów resocjalizacyjnych.

Organizatorem wycieczki była Fundacja „Bądźmy razem z niepełnosprawnymi w Tanowie”. To pierwszy z dwóch wyjazdów w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Powiatu Polickiego w 2021 r. Na koniec września zaplanowano wycieczkę do poznańskiego ZOO.

Zadanie publiczne „Dalsze Podróże Po Świecie” jest kontynuacją projektu „Podróże Po Świecie” zrealizowanego w 2017 r. przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży.

Fot. SOSW w Tanowie

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Reprezentacja Polski w ampfutbolu z brązowym medalem mistrzostw Europy!

Przeczytaj następny

Szczecin: betonowe półkule znikną z chodników

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page