Powstała aplikacja modlitewna dla osób niesłyszących i słabosłyszących

Effatha24 to przygotowana przez Ogólnopolskie Duszpasterstwo Niesłyszących aplikacja modlitewna, która ma pomóc w życiu religijnym osób z niepełnosprawnością narządu słuchu.

W aplikacji Effatha24 zebrane zostały materiały dla osób niesłyszących, które dotychczas zostały opublikowane w internecie. Ponadto kilka ośrodków duszpasterskich pracuje nad nowymi multimediami.

Aplikacja jest bezpłatna i zawiera osiem kategorii: Aktualności, Wydarzenia, Rok liturgiczny – z tłumaczoną Liturgią Słowa na każdą niedzielę, Ośrodki duszpasterskie – z nawigacją i dokładnymi informacjami na temat ponad 120. miejsc w Polsce, w których można spotkać znającego język migowy kapłana, Katecheza – z filmami tłumaczącymi podstawowe prawdy wiary Kościoła, Modlitewnik – z ponad 80. modlitwami przełożonymi na język migowy, Sakramenty – z informacjami na temat przygotowania się do dobrego przyjęcia poszczególnych sakramentów oraz Kontakt do moderatora aplikacji.

Pomysłodawcą i koordynatorem prac nad powstaniem aplikacji jest ks. Damian Migacz – Diecezjalny Duszpasterz Niesłyszących w diecezji tarnowskiej, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie i aktualizowanie Aplikacji Effatha24. W prace nad stworzeniem filmów ewangelizacyjnych włączyły się Fundacja Fonis, Duszpasterstwo Niesłyszących z diecezji gliwickiej, wrocławskiej, tarnowskiej, sandomierskiej i opolskiej.

Aplikację Effatha24 objął ks. abp Stanisław Gądecki, a także: Abp Wiktor Skworc – Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski, J.E. Ks. Bp Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej oraz Ks. Łukasz Pasuto – Krajowy Duszpasterz Niesłyszących w Polsce.

Projekt został sfinansowany z darowizn niektórych księży duszpasterzy Niesłyszących z Polski oraz przez Caritas i Kurię diecezji radomskiej i tarnowskiej.

Źródło: episkopat.pl; fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Radio Gdańsk: nad jeziorem Końskim można wypożyczyć amfibię dla niepełnosprawnych

Przeczytaj następny

Gorzowski szpital wznawia osobiste wizyty w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej