Poznański szpital ortopedyczny będzie rozbudowany

Wizualizacja rozbudowy szpitala w Poznaniu-Wildzie

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Degi w Poznaniu-Wildzie będzie rozbudowany. Przygotowany został już projekt budowy nowego skrzydła od strony ulicy Krzyżowej.

Za projekt, który wygrał konkurs, odpowiedzialna jest firma CDF Architekci.

– Chcąc zapewnić naszym pacjentom leczenie na najwyższym poziomie, zgodnie ze światowymi trendami współczesnej medycyny, spełniając wszelkie wymogi i normy jakości, a jednocześnie dysponując odpowiedniej wielkości terenem, została podjęta decyzja o wzniesieniu nowego skrzydła szpitala. Budowa nowego skrzydła szpitalnego pozwoli na skupienie w jednej części budynku całej działalności medycznej (w zabytkowym budynku ortopedii pozostanie część administracyjna szpitala, dydaktyczna i uniwersytecka, a także, docelowo powstanie tu Muzeum Ortopedii Polskiej). Istniejący budynek szpitala zostanie rozbudowany o nowe 5-cio kondygnacyjne skrzydło (w tym 1 kondygnacja podziemna) i połączony z istniejącym szpitalem łącznikiem – informuje lecznica.

Projekt zakłada m.in. przygotowanie zielonych tarasów na dachach niższej części budynku. W nowej części znajdzie się miejsce dla bloku operacyjnego, oddziału dziecięcego. Funkcjonować tam będą również poradnie dla dzieci i dorosłych. Powstać ma też parking na 80 samochodów.

Inwestycja ma zostać zakończona do końca 2025 r.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu jest jedną z największych i wiodących placówek ortopedyczno-rehabilitacyjnych w kraju, gdzie rocznie, na oddziałach szpitalnych i w poradniach specjalistycznych leczy się ponad 25 000 pacjentów, dorosłych i dzieci, ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi, reumatologicznymi, wymagającymi leczenia operacyjnego i rehabilitacji. Spośród nich około 8 000 to dzieci, w tym 2 800 hospitalizowane, poddawane zabiegom operacyjnym i rehabilitacji, a 5 200 diagnozowane i leczone w naszych poradniach przyszpitalnych. Obecny Blok Operacyjny dysponuje sześcioma salami operacyjnymi, jednak jest to liczba zbyt mała na rosnące potrzeby chorych, a lokalizacja bloku w 150-letnim budynku stanowi barierę rozwoju szpitala.

Fot. epoznan.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Międzyzdroje: wózkowicze mają łatwiejszy dostęp do morza

Przeczytaj następny

Polski paraolimpijczyk oskarża Holendra o oszustwo

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page