
Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Degi w Poznaniu-Wildzie będzie rozbudowany. Przygotowany został już projekt budowy nowego skrzydła od strony ulicy Krzyżowej.
Za projekt, który wygrał konkurs, odpowiedzialna jest firma CDF Architekci.
– Chcąc zapewnić naszym pacjentom leczenie na najwyższym poziomie, zgodnie ze światowymi trendami współczesnej medycyny, spełniając wszelkie wymogi i normy jakości, a jednocześnie dysponując odpowiedniej wielkości terenem, została podjęta decyzja o wzniesieniu nowego skrzydła szpitala. Budowa nowego skrzydła szpitalnego pozwoli na skupienie w jednej części budynku całej działalności medycznej (w zabytkowym budynku ortopedii pozostanie część administracyjna szpitala, dydaktyczna i uniwersytecka, a także, docelowo powstanie tu Muzeum Ortopedii Polskiej). Istniejący budynek szpitala zostanie rozbudowany o nowe 5-cio kondygnacyjne skrzydło (w tym 1 kondygnacja podziemna) i połączony z istniejącym szpitalem łącznikiem – informuje lecznica.
Projekt zakłada m.in. przygotowanie zielonych tarasów na dachach niższej części budynku. W nowej części znajdzie się miejsce dla bloku operacyjnego, oddziału dziecięcego. Funkcjonować tam będą również poradnie dla dzieci i dorosłych. Powstać ma też parking na 80 samochodów.
Inwestycja ma zostać zakończona do końca 2025 r.
Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM w Poznaniu jest jedną z największych i wiodących placówek ortopedyczno-rehabilitacyjnych w kraju, gdzie rocznie, na oddziałach szpitalnych i w poradniach specjalistycznych leczy się ponad 25 000 pacjentów, dorosłych i dzieci, ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi, reumatologicznymi, wymagającymi leczenia operacyjnego i rehabilitacji. Spośród nich około 8 000 to dzieci, w tym 2 800 hospitalizowane, poddawane zabiegom operacyjnym i rehabilitacji, a 5 200 diagnozowane i leczone w naszych poradniach przyszpitalnych. Obecny Blok Operacyjny dysponuje sześcioma salami operacyjnymi, jednak jest to liczba zbyt mała na rosnące potrzeby chorych, a lokalizacja bloku w 150-letnim budynku stanowi barierę rozwoju szpitala.
Fot. epoznan.pl
Reklama: