Przemysław i Jakub Jurczakowie pokonali IronMana!

Screenshot

Jurczaki Team, czyli Przemysław Jurczak wraz z niepełnosprawnym synem Jakubem, pokonał w szwedzkim mieście Kalmar pełen dystans IronMana – tj. 3,8 km pływania, następnie 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu.

Dla obu zawodników był to morderczy wysiłek – Przemysław przez całą trasę ciągnął lub pchał wózek i kajak, w których był jego dwudziestoletni, cierpiący na porażenie mózgowe syn. Wytrzymałością wykazał się też Kuba – pokonanie trasy zajęło duetowi kilkanaście godzin.

To właśnie Jakub kilka lat temu, zainspirowany historią rodziny Hoyt, zachęcił ojca do wspólnych startów. Dick i Rick Hoytowie to ojciec i syn ze Stanów Zjednoczonych, którzy w duecie „przecierali szlaki” startów i zachęcili inne zespoły składające z osoby pełnosprawnej i z niepełnosprawnością do udziału w wymagających dużego wysiłku zawodach. Historię Hoytów opowiada film „Ze wszystkich sił”, który obejrzał Kuba.

Przez lata Kuba z Przemkiem podejmowali kolejne sportowe wyzwania. Start w szwedzkim Kalmar był zwieńczeniem wieloletnich treningów, konsekwentnej wspólnej pracy, wysiłku oraz prób ukończenia dystansu IronMan. I wreszcie 20 sierpnia 2022 roku w Kalmar ojciec i syn pokonali pełen dystans IronMan, wspólnie przekraczając metę. Wyścig zajął im 14 godzin i 20 minut. To dowód nie tylko na niesamowitą siłę ludzkich mięśni, ale przede wszystkim – świadectwo potęgi woli walki, wytrwałości, a także rodzinnej miłości.

Wysiłki męża i syna niezmiennie wspiera Patrycja Narewska-Jurczak, między innymi prowadząc fanpejdż, gdzie można śledzić sportowe osiągnięcia Kuby i Przemka: https://facebook.com/jurczakiteam

Fot. Fundacja Potrafię Pomóc

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Oferta InPostu wygodna również dla osób z niepełnosprawnościami

Przeczytaj następny

Renta socjalna w wysokości minimalnej krajowej? Trwa zbiórka podpisów

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page