Rozdano filmowe nagrody „Motyle 2020”

W miniony weekend, podczas zakończonego już Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” w Koszalinie, przyznano nagrody „Motyle 2020” za najlepsze filmy. Nagrodzono twórców łącznie w pięciu kategoriach.

Jury po obejrzeniu filmów biorących udział w konkursie na film fabularny (12 filmów), dokumentalny (14 filmów) oraz amatorski (6 filmów) jednogłośnie przyznało Nagrody Główne – Motyle 2020 i wyróżnienia:

 • Motyl 2020 w kategorii filmu amatorskiego otrzymuje film „Zadanie” w reżyserii Dariusza Janiczaka za dystans i poczucie humoru w przedstawieniu procesu dojrzewania do samodzielności osób z niepełnosprawnością.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu amatorskiego dla filmu „Chorzowskie bery i bojki” w reżyserii Sylwii Pradelok-Świerc i Pawła Mikołajczyka za ogromny wkład i wspólny trud organizacji przedsięwzięcia z udziałem bardzo wielu osób, którym udało się stworzyć spójny i pełny obraz.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu amatorskiego dla filmu „Monolog stereo”w reżyserii Mariusza Wieliczko za skromność i krystaliczną czystość przedstawienia podjętego tematu.
 • Motyl 2020 w kategorii filmu dokumentalnego dla filmu „Uścisków twoich mi potrzeba” w reżyserii Andreja Kuciły za bijące z obrazu ciepło, sposób przedstawienia głębokiej relacji bohaterów oraz tajemnicę porywającą widza.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego dla filmu „Co zdarzy się jutro” w reżyserii Anastasii Shtandke za przedstawienie wnętrza sportsmenki w sposób delikatny i poruszający.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego dla filmu „Przeprowadzka” w reżyserii Omera Ben Davida za uniwersalną opowieść o przyjaźni i wchodzeniuw dorosłość.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego dla filmu „Maricarmen” w reżyserii Sergia Morkina za intymną atmosferę obrazu, wspaniałe zdjęcia, stworzenie poczucia, że to bohaterka filmu zaprosiła nas do swojego codziennego życia.
 • Motyl 2020 w kategorii filmu fabularnego otrzymuje film „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka za podjęcie trudnego tematu potrzeby miłości, który został przedstawiony w sposób subtelny i uniwersalny, tworząc film spełniony pod każdym względem.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu fabularnego dla aktorki Anny Dzieduszyckiej za rolę w filmie „Sukienka” za ogromną odwagę i profesjonalizm.
  • Wyróżnienie w kategorii filmu fabularnego dla aktora Tommy’ego Jessopa za rolę w filmie „Niewinność” w reżyserii Bena Reida za naturalną grę, wykazanie się talentem aktorskim oraz wielobarwność portretowanej postaci.
 • Motyl 2020 Nagrodę Specjalną Rektora Politechniki Koszalińskiej otrzymuje film „Życie nr 2” w reżyserii Krzysztofa Włostowskiego za odwagę twórczą i osobistą w przedstawieniu własnych przeżyć oraz za stworzenie dobrego obrazu przy pomocy minimalistycznych środków.

Ponadto przyznano Nagrodę publiczności Motyl 2020, którą otrzymał film „Na górze Tyrryry” w reżyserii Renaty Kijowskiej.

Wszystkie filmy biorące udział w konkursie musiały być zrealizowane przez osoby niepełnosprawne lub z ich znaczącym wkładem twórczym i organizacyjnym.

Fot. i źródło: Europejski Festiwal Filmowy Integracja TY i JA/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Zajęcia rehabilitacyjne możliwe również w formie online

Przeczytaj następny

Znamy wyniki X konkursu „Samorząd Równych Szans”

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page