Ruszył pilotażowy bezpłatny transport niepełnosprawnych do Morskiego Oka

Do połowy listopada osoby niepełnosprawne będą mogły dojechać bezpłatnie z Zakopanego do Morskiego Oka. Wszystko dzięki pilotażowej usłudze transportowej, która została uruchomiona dzięki współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego, firmy MAN oraz innogy go!

Testy nowej usługi potrwają do połowy listopada. Przewidziany jest 1 kurs dziennie od poniedziałku do piątku. Bus wyrusza o 8.30 spod Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42 A). Po dojechaniu do Morskiego Oka, osoby korzystające z transportu mają około godzinę na zwiedzanie, po czym samochód odwiezie niepełnosprawnych z powrotem do CEP TPN.

Z uwagi na panującą w kraju epidemię w samochodzie w trakcie jednego kursu będą mogły – prócz kierowcy – jechać maksymalnie 4 osoby mieszkające ze sobą (osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie). Pasażerowie zobowiązani są do noszenia maseczek podczas przejazdu, samochód wyposażony będzie także w płyn do dezynfekcji rąk.

Zapisów należy dokonywać mejlowo na adres bkujawiak@tpn.pl najpóźniej do południa dnia poprzedzającego kurs (nie dotyczy poniedziałków, tu zgłoszenie do 12.00 w piątek).

Przy zapisach należy podać informację czy osoba niepełnosprawna porusza się na wózku inwalidzkim, jeśli tak to na jakim rodzaju wózka. Nie ma możliwości wjechania wózkiem do środka samochodu, jest jednak możliwość umieszczenia go w bagażniku (wymiary: 130 cm szerokości, 160 cm wysokości, 80 cm głębokości).

Przejazd jest bezpłatny, warunkiem jest posiadanie mejlowego potwierdzenia rezerwacji oraz potwierdzenie wykupionego za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety biletu wstępu do TPN. W przypadku osób niepełnosprawnych jest to bilet ulgowy, w przypadku osób towarzyszących – normalny.

Kursy mogą zostać odwołane ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Źródło i fot.: tpn.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Wrocław: ruszyły warsztaty „Wchodzę w rolę”

Przeczytaj następny

PFRON dofinansuje wsparcie psychologiczne osób niepełnosprawnych

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page