Rzeszów: dzieci niepełnosprawne odwiedziły strażaków

Podopieczni rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „BRUNO” odwiedzili w poniedziałek (16 września) Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Mochnackiego w Rzeszowie. W czasie wizyty mogli m.in. zapoznać się ze sprzętem pożarniczym.

Dzięki strażakom dzieci niepełnosprawne miały możliwość nie tylko zapoznać się z zaprezentowanymi technikami gaszenia, ale mogli również zobaczyć na własne oczy wyposażenie wozów pożarniczych. Ponadto celem inicjatywy była integracja podopiecznych stowarzyszenia ze społeczeństwem.

– Wydarzenie zainicjowała jedna z wychowawczyń naszych grup. Organizacja takiej formy działania pozwoliła naszym podopiecznym poznać z bliska strażacką rzeczywistość. Dzięki współpracy ze służbami mundurowymi nasi wychowankowie mają możliwość bezpośredniego posmakowania jak wygląda ich codzienna ciężka praca. Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakom z rzeszowskiej jednostki za włączenie się w tą inicjatywę, która przyniosła tak wiele radości jej uczestnikom – powiedział podczas wydarzenia Jakub Zaczkiewicz.

Poniedziałkowa akcja odbyła się w ramach specjalnego cyklu spotkań poświęconych służbom mundurowym w naszym kraju. Już wkrótce dzieciaki ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „BRUNO” w Rzeszowie złożą wizytę m.in. policjantom i ratownikom, gdzie także poznają charakter ich służby.

fot. materiały prasowe

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

W Policach bezpłatnie wypożyczysz sprzęt rehabilitacyjny

Przeczytaj następny

W październiku ruszy program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page