Są pieniądze na Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie

Są pieniądze na Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie

Ponad 2,6 miliona złotych otrzyma powiat mławski na realizację zadania w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Dzięki temu powstanie Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla 22 osób niepełnosprawnych.

Pieniądze zostaną przekazane w kilku transzach najpóźniej w I kwartale 2021 r. To zwieńczenie wielomiesięcznych starań powiatu mławskiego o samodzielne i godne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz pomoc ich opiekunom. Złożenie wniosku poprzedzone było wieloma konsultacjami społecznymi z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, organizacjami pozarządowymi i ośrodkami pomocy społecznej dotyczącymi zapotrzebowania osób niepełnosprawnych w powiecie mławskim.

Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Mławie przeznaczone będzie dla 22 osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w tym dla 20 osób w ramach pobytu dziennego z wyżywieniem oraz dla 2 osób na pobyt całodobowy z wyżywieniem. Pobyt w Centrum umożliwi osobom niepełnosprawnym niezależne/samodzielne i godne funkcjonowanie oraz poprawi jakość życia w środowisku lokalnym. Uczestnicy programu będą mieli zapewnioną opiekę specjalistów oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia.

fot. powiatmlawski.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Od sierpnia w Szczecinie zamówisz taksówkę dla osób na wózku inwalidzkim

Przeczytaj następny

W Raciborzu ruszyło Lato z biblioteką dla osób niepełnosprawnych