Serial „Włączeni i Aktywni” trafi na kanał PFRON-u na Youtube

Pierwszy odcinek serii reportaży „Włączeni i Aktywni” trafił na kanał Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na Youtube. Kolejne odcinki będą publikowane co tydzień we wtorek o godz. 17:00.

Seria „Włączeni i Aktywni” opowiada o niepełnosprawnych sportowcach, rehabilitantach, nauczycielach i artystach, którzy udowadniają, że pokonywanie barier to kwestia determinacji.

– Bohaterami pierwszego umieszczonego na YouTube odcinka są społecznik i inicjator wielu pionierskich projektów dla osób niepełnosprawnych Marek Stępniak oraz sportowiec, jedyny zawodnik amp futbolu na Lubelszczyźnie, Kamil Misztal. Mimo że nie było im łatwo pogodzić się z niepełnosprawnością, postanowili walczyć o siebie i o innych – czytamy na stronie PFRON.

„Włączeni i Aktywni” to realizowany od kwietnia 2017 roku przez PFRON i TVP Lublin program publicystyczny z elementami edukacji, poradnictwa i informacji dotyczących spraw osób z niepełnosprawnością oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Niepełnosprawni bohaterowie to ludzie, którzy nie wstydzą się swoich ograniczeń i potrafią się odnaleźć w dynamicznie zmieniającym się świecie. Za ich sukcesami często stoi rzesza innych osób – psychologów, fizjoterapeutów czy duchownych.

Każdy odcinek publikowanej na YouTube serii zawiera tłumaczenie na język migowy. Program jest efektem współpracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z lubelskim oddziałem TVP. Dotychczas powstało ponad 50 odcinków. Autorem serii reportaży jest redaktor Anna Dąbrowska.

Źródło: pfron.org.pl; fot. pfron.org.pl

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Konsultacje dokumentacji konkursowej ws. usług transportowych door-to-door i dostosowań architektonicznych

Przeczytaj następny

Nowe stawki refundacji składek ZUS przez PFRON

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page