Sierpień miesiącem szerzenia świadomości o rdzeniowym zaniku mięśni (SMA)

Tegoroczny sierpień, miesiąc szerzenia świadomości o rdzeniowym zaniku mięśni, z uwagi na panującą epidemię koronawirusa będzie obchodzony inaczej niż wcześniej planowano. Nie zabraknie jednak wydarzeń szerzących wiedzę o SMA.

VIII konferencja „Weekend ze SMAkiem” nie odbędzie się w formie tradycyjnego zjazdu, ale będzie to wydarzenie wirtualne.

–  Jako, że nasze konferencje stały się już wydarzeniem międzynarodowym, a uczestnictwo w nich dla wielu rodzin związanych z SMA jest jednym z najważniejszych punktów w roku, przez myśl nam nie przeszło, żeby odwoływać wydarzenie w całkowicie. Dzięki temu już w dniach 28-29 sierpnia 2020 roku zaprosimy Państwa do uczestnictwa w wirtualnym wydaniu „Weekendu ze SMAkiem”, gdzie mamy nadzieję przekazać wszystkim zainteresowanym ogrom aktualnej wiedzy i utrzymać poziom poprzednich spotkań – czytamy na stronie Fundacji SMA.

30 sierpnia w wybranych miastach Polski odbędą się natomiast spotkania pod hasłem „Razem pokonamy SMA”, podczas których nagrany zostanie film utrwalający świadomość społeczną o rdzeniowym zaniku mięśni w mediach krajowych i społecznościowych.

Ponadto w sierpniu ruszy kampania informacyjna „Dorosły chory na SMA”. Jej celem będzie przedstawienie, poprzez materiały filmowe, osób chorujących na SMA, które mimo ograniczeń ruchowych aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i zawodowym.

Źródło: fsma.pl; fot. Fundacja SMA/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Niepełnosprawny senator z PSLu ma koronawirusa

Przeczytaj następny

W kilku powiatach Małopolski zawieszono zajęcia w WTZ i innych placówkach wsparcia