Skuter elektryczny jako idealne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych

Skuter elektryczny

Dla większości z nas podróż jest rzeczą zwykłą – tak jak każde wyjście z domu. Podróżujemy codziennie do pracy, sklepu, czasem pokonujemy dłuższe odległości i wyjeżdżamy na wczasy czy do rodziny. Świat jest nam bliski, dzięki możliwości latania i szybkiej jazdy możemy w krótkim czasie znaleźć się wszędzie. A jednak są ludzie, dla których nawet szansa wyjścia z pokoju jest wyprawą, do której wymagane są przygotowania, a każde opuszczenie domu – niezwykłą przygodą. Mowa o osobach niepełnosprawnych. Jak więc im pomóc?

Technologia bliżej ludzkich potrzeb

Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań potrzeby osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi mogą być łatwiej zaspokajane. Ludzie starsi, niepełnosprawni, chorzy są częścią każdego społeczeństwa. Marzeniem wielu z nich jest powrót do zdrowia, a także – samodzielność. Medycy, inżynierowie, a także producenci starają się poprawić jakość życia tych, którzy potrzebują pomocy. Dzięki współpracy specjalistów stale powiększa się asortyment dostępnego sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego. Osoby niepełnosprawne, chore, seniorzy mają dostęp do najnowocześniejszych urządzeń – łóżek rehabilitacyjnych, pionizatorów, podnośników pacjenta, wózków inwalidzkich. Dzięki technologii mogą wychodzić z domu, spędzać czas na spacerze czy z przyjaciółmi. Wiele osób na wózkach to ludzie młodzi, specjaliści w swojej branży, pracownicy dużych firm, często kadra kierownicza. Także dla nich firmy montują w budynkach udogodnienia takie jak podjazdy, schodołazy, windy, poręcze. Podobne urządzenia spotkamy wszędzie – w bankach, urzędach, a także ośrodkach kultury czy galeriach handlowych. 

Skuter elektryczny

Jaki inwalidzki skuter elektryczny wybrać?

Podróż w nieznane to marzenie wielu z nas. Dla osób niepełnosprawnych to cel o wiele odleglejszy. A jednak dzisiejsza technologia umożliwia jego wykonanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się dziś elektryczne skutery inwalidzkie w Warszawie. Skuter inwalidzki pozwala na przełamywanie barier. To wygodny, nowoczesny, prosty sposób komunikacji. Wybierając idealny skuter, warto wziąć pod uwagę jego parametry, dodatkowe funkcje. Pozornie mało istotne detale mogą mieć wielkie znaczenie. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się, kto będzie używał skutera i gdzie będzie on jeździł. Na rynku dostępnych jest wiele wysokiej klasy skuterów. Warto zwrócić uwagę choćby na takie szczegóły jak to, czy model, który nas interesuje, jest energooszczędny, jaki ma akumulator, czy można regulować w nim kąt nachylenia, głębokość, wysokość siedziska. Każdy skuter powinien być wyposażony w światła, kierunkowskazy. Ważny jest także rodzaj i rozmiar jego kół – inaczej jeździ się po chodniku, inaczej na jezdni czy polnych ścieżkach. 

Każde miasto ma inną specyfikę. Niezwykle popularne stały się elektryczne wózki inwalidzkie w Lublinie. Także tutaj znajdziemy profesjonalnych dostawców skuterów i wózków. Wózki inwalidzkie, także te elektryczne, wykorzystywane są często w pomieszczeniach. Warto zwrócić więc uwagę na ich rozmiar, a także stabilność. Niektóre wózki elektryczne mają napęd zarówno na środkowe, jak i tylne koła. Dodatkowo są bardzo zwrotne i bezpieczne. Mogą pokonywać różne przeszkody, a jeśli napotkają z tym trudność, istnieje możliwość zwiększenia napędu. Wszystkie mechanizmy są wysoko zaawansowane technologicznie tak, by kierujący mógł prowadzić wózek z łatwością. 

Zaufaj specjalistom w sklepach medyczno-ortopedycznych

Aby wybrać najlepszy sprzęt dla osób z ograniczoną mobilnością, warto odwiedzić profesjonalny sklep ortopedyczno-medyczny. Jednym z najlepszych sklepów w Polsce jest Rehamax, z placówkami w Warszawie i w Lublinie. Pracownicy sklepów nie tylko dobiorą odpowiedni sprzęt, pamiętając o tym, że każdy pacjent jest inny, ale też doradzą, jak skorzystać z licznych dofinansowań. Rehamax wciąż poszerza swoją ofertę. Firma współpracuje tylko z renomowanymi producentami rozszerzając obszar działalności na cały kraj. Jest to gwarancja oferowania sprzętu najwyższej jakości. Tylko taki zapewni pacjentowi komfort i bezpieczeństwo, poprawi jakość jego życia, pomoże w powrocie do zdrowia. 


Niniejszy artykuł jest materiałem zewnętrznym.

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Znamy skład polskiej reprezentacji paraolimpijskiej

Przeczytaj następny

Goleniowski ZAZ podpisał umowę z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page