Śledztwo CBA ws. małopolskiego PFRONu

Od 2018 r. PFRON nie wypłaca Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach żadnych środków na realizację zadań zlecanych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej. Jest to efekt ujawnienia nieprawidłowości w małopolskim oddziale. Aktualnie sprawę bada Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W związku z informacją o kolejnych działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzonych w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe oraz powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego PFRON wydał oświadczenie, że od początku śledztwa udzielał Prokuraturze Regionalnej w Katowicach wszelkich informacji i przekazywał jej wszystkie oczekiwane dokumenty. Od 2018 r. PFRON nie wypłaca Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach żadnych środków na realizację zadań zlecanych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej. W zamian za to pieniądze te trafiły do innych organizacji wspierających osoby niepełnosprawne.

Zatrzymany we wtorek dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma usłyszeć zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. W związku z tym zarząd Funduszu wyznaczył osobę zastępującą dyrektora Oddziału Małopolskiego PFRON.

Źródło: pfron.org.pl; fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Rzeszów: Będą dyskutować o kobiecości w niepełnosprawności

Przeczytaj następny

„Aktywny Samorząd” z rekordowym budżetem na 2020 r.