Sportowcy będą korzystać z Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich we Wrocławiu

Porozumienie WZSN START

Niepełnosprawni sportowcy z dolnośląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych będą mogli korzystać z kompleksowego wsparcia medycznego, terapeutycznego i edukacyjnego świadczonego przez Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego. W piątek, 3 grudnia, podpisano list intencyjny w tej sprawie.

– Cieszymy się, że nasi sportowcy będą mieli możliwość znalezienia w jednym miejscu pomocy lekarzy, terapeutów, ale też psychologa czy dietetyka – wyjaśniał w czasie spotkania Bożydar Abadżijew, wiceprezes zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START”, trener główny reprezentacji Polski oraz sekcji WZSN START Wrocław w piłce siatkowej na siedząco

Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego, które Fundacja „Potrafię Pomóc” prowadzi przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu, jest miejscem dostępnym, dostosowanym do potrzeb pacjentów z różnymi rodzajami niepełnosprawności, m.in. ruchową, poznawczą czy wzroku. Są odpowiednie oznaczenia, możliwość skorzystania ze wsparcia asystenta pacjenta, dostosowana przestrzeń, np. gabinet ginekologiczno-położniczy z systemem transportu szynowego, który pomaga w przetransportowaniu pacjentki z wózka na fotel ginekologiczny. Z placówką współpracuje 60 specjalistów.

– Aby udzielić jak najszerszego wsparcia sportowcom zamierzamy w Centrum zatrudnić kolejnych specjalistów z zakresu medycyny sportowej. Mamy też w planach zakupienie sprzętu do fizykoterapii oraz diagnostyki medycznej, właśnie pod kątem potrzeb zawodników. Od wiosny zamierzamy uruchomić specjalistyczne okresowe badania sportowe. Jesteśmy gotowi. Mamy do tego przygotowany sprzęt i wyszkoloną kadrę – powiedziała Dominika Zawadzka, koordynator ds. terapeutycznych Centrum Chorób Rzadkich.

Władze Fundacji i Stowarzyszenia mają nadzieję, że ich współpraca i stworzenie dobrych warunków do leczenia i terapii przyczynią się do popularyzacji sportu osób z niepełnosprawnościami.

Zrzeszenie „START” to jeden z największych klubów w Polsce, w którym trenują sportowcy z niepełnosprawnościami. Pod swoimi skrzydłami ma 200 zawodników, w tym 30 członków kadry narodowej.

Fot. Kamil Pędziwiatr/Facebook

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Rusza wystawa charytatywna “Outside the box”

Przeczytaj następny

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page