Szczecin: 4 „koperty” dla niepełnosprawnych na pl. Orła Białego

W ostatnim czasie stało się głośno o radykalnych zmianach w wysokości opłat za parkowanie na pl. Orła Białego w Szczecinie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w tym rejonie wygląda sprawa z dostępnością parkingów dla osób niepełnosprawnych.

W rejonie pl. Orła Białego wyznaczonych jest pięć miejsc parkingowych przeznaczonych dla uprawnionych osób niepełnosprawnych – cztery na samym pl. Orła Białego oraz jedno na ul. Koński Kierat.

– Na tych miejscach NiOL (Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o. – przyp. red.) nie pobiera opłat – mówi Sylwia Cyza-Słomska z biura prasowego Urzędu Miasta Szczecina.

Na pozostałych miejscach parkingowych na pl. Orła Białego osoby z niepełnosprawnościami zobowiązane są do wnoszenia opłat zgodnie z obowiązującym w tym rejonie cennikiem, tj. 10 zł za godzinę. Teren ten nie jest objęty zasadami panującymi w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania, dlatego też w tym rejonie nie obowiązują tzw. „abonamenty” dla osób niepełnosprawnych.

Mapka z orientacyjną lokalizacją miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami – koperty są oznaczone czarnymi kropkami:

fot. Pixabay; Google Maps

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Orędzie papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego

Przeczytaj następny

Dwa złote medale na ME w żeglarstwie