Szczecin: Krzysztof Lechniak honorowym Mecenasem Osób Niepełnosprawnych

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 75

Instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w regionie zachodniopomorskim Krzysztof Lechniak został honorowym Mecenasem Osób Niepełnosprawnych Szczecina. Wyróżnienie to wręczył 18 grudnia prezydent Piotr Krzystek.

– To dla mnie duży zaszczyt znaleźć się w gronie wyróżnionych osób, które na co dzień działają na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia z rąk prezydenta Piotra Krzystka Pan Krzysztof Lechniak. – Serdecznie dziękując za tę nagrodę, chciałbym ją dedykować wszystkim osobom, które przez te lata budowały wraz ze mną działalność fundacji, ale przede wszystkim wspierały i aktywnie uczestniczyły w życiu niepełnosprawnych osób żeby żyło im się łatwiej i lepiej – dodał.

Krzysztof Lechniak od lat prowadzi działalność społeczną ukierunkowaną na zapewnienie osobom z niepełnosprawnością ruchową możliwie samodzielnego i niezależnego życia. Z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji jest związany od blisko 20 lat. Początkowo jako wolontariusz, obecnie jako instruktor fundacji, zajmuje się organizowaniem oraz prowadzeniem warsztatów i treningów przysposabiających osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim do samodzielnego życia. Prowadzi zajęcia z zakresu edukacji prozdrowotnej i wzmacniania kompetencji społecznych. Poprzez własny przykład stara się przekazać osobom, które zaczynają życie z niepełnosprawnością, jak ważne jest, by znaleźć swoje godne miejsce. By nie być tylko biernym obserwatorem życia, lecz włączać się w nie swoimi talentami, np. artystycznymi, sportowymi czy naukowymi. Organizuje i prowadzi szkolenia dla personelu medycznego, urzędników oraz pracowników różnych służb, kierowców komunikacji miejskiej, a także dla uczniów i studentów. Bierze aktywny udział w konsultacjach dotyczących przystosowania przestrzeni publicznej i niwelowania barier architektonicznych w naszym mieście, uczestniczył w projekcie badawczym odnośnie projektowania i produkcji mebli dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Krzysztof Lechniak to również to były sportowiec, zawodnik drużyn rugby na wózkach, medalista Mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych, członek Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, autor programów szkoleniowych, człowiek, któremu nieszczęśliwy wypadek w młodości otworzył drogę do pomagania innym. 

Do tej pory honorowy tytuł Mecenasa Osób Niepełnosprawnych przyznano 10 osobom: Joannie Kałużnej-Reimer, Elżbiecie Linartowicz, Joannie Hryniuk, Jerzemu Kałużnemu, Andrzejowi Stecewiczowi, Barbarze Jaskierskiej, Alicji Zołotucho, Beacie Adruszkiewicz, Beacie Karlińskiej oraz Justynie Markitoń.

fot. szczecin.eu

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Premiera spotu „Wrocław bez barier, czyli dzieci mają głos”

Przeczytaj następny

Błogosławionego Bożego Narodzenia!

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page