Szczecin: orkiestra Gamelan zaprezentuje kolędy i pastorałki

Działająca przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie Orkiestra Perkusyjna Gamelan zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 1 lutego w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie.

Gamelan pod dyrekcją Pawła Kornicza zaprezentuje wykonania klasycznych kolęd i pastorałek wg własnych aranżacji (m.in. Wśród nocnej ciszy i Przybieżeli do Betlejem), a także utwory niereligijne związane z okresem świątecznym – w tym m.in. Mały Dobosz.

Jak czytamy na stronie DK „13 Muz”:

Orkiestra Perkusyjna Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie, powstała w 2000 roku. Tworzą ją wyłącznie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Muzycy grają na instrumentarium Carla Orffa. W Orkiestrze gra na stałe 25 osób prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Od 2000 roku Orkiestra Gamelan koncertowała 150 razy, w tym 15 razy w Niemczech (Berlin, Greifswald, Prenzlau, Schwedt). Posiada w swoim repertuarze 82 utwory muzyki klasycznej, ludowej, filmowej, jazzu oraz rozrywkowej. Wydane zostały 3 płyty z muzyką europejską i rozrywkową oraz 1 z kolędami i pastorałkami.

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków PFRON.

fot. PSONI Koło w Szczecinie

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Natalia Partyka wystąpi na olimpiadzie i paraolimpiadzie w Tokio

Przeczytaj następny

Mamy srebro na mistrzostwach świata w parakolarstwie torowym!