Szczecin: Ruszają Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

Widok na basen

200 niepełnosprawnych zawodników z całego świata wystartuje podczas rozpoczynających się w piątek, 22 listopada, Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Areną zmagań, które potrwają do 24 listopada, będzie szczecińska Floating Arena.

Ceremonia otwarcia zawodów zaplanowana jest na godz. 15:45. Poszczególne zawody będą prowadzone w systemie punktowym jako „Zawody wielokrotnej klasy”, a medale będą przyznawane 1, 2 i 3 pływakom zgodnie z punktami World Para Swimming. Zawody sztafetowe będą prowadzone jako „zawody jednoklasowe”, a medale będą przyznawane wszystkim zawodnikom 1, 2 i 3 drużyny w zależności od czasu.W wyjątkowych przypadkach, gdy tylko trzech lub mniej zawodników (drużyny sztafetowe) rywalizuje w danym wydarzeniu, medale będą przyznawane zgodnie z zasadą „minus jeden”. Oznacza to, że jeśli w zawodach bierze udział tylko trzech zawodników, zostaną przyznane dwa medale.

Oprócz samych zawodów pływackich organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla widzów. W piątkowy wieczór będzie można obejrzeć spektakl Teatru Rozmaitości Gwitajcie oraz pokaz iluzji przygotowany przez Mekwa Street Magic. Zajęcia Jogi dla wszystkich poprowadzi klub Eurofitness. Dzień pierwszy mistrzostw zakończy się w piątek o godz. 19:30 pokazem laserowym, który przygotowała firma Visual Sensation.

W sobotę na widzów będą czekały kolejne atrakcje. Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci poprowadzi firma Socatots, a wykłady i zajęcia otwarte z gimnastyki korekcyjnej – klub Eurofitness. O godz. 13.00 będzie można podziwiać pokaz taneczny szkoły tańca Keep.

W niedzielę zajęcia rytmiczno-wokalne z grupą Piccoli Voci poprowadzi Pani Barbara Marcinkowska. Najmłodsi będą mogli również pograć w piłkę nożną z trenerami Socatots. Odbędzie się także pokaz sztuk walki przygotowany przez firmę Bodaikan.

Organizatorzy zapraszają również do strefy rekreacji, która będzie otwarta przez cały czas trwania zawodów.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Inwalidów „START” Szczecin. Mistrzostwa w całości będą otwarte dla kibiców.

Źródło: swimming.szczecin.pl; fot. Pixabay

Reklama:

Przeczytaj poprzedni

Szczecin: wyróżniono pracowników socjalnych

Przeczytaj następny

Szczecin: przyznano nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Keyboard Shortcuts

g then h→ homeGo to front page
g then l→ loginGo to login page
g then d→ dashboardGo to admin dashboard
g then c→ commentGo to comment edit page
g then t→ themesGo to themes page
g then p→ pluginsGo to plugins page
g then u→ usersGo to users page
g then s→ settingsGo to settings page
?→ helpToggle the help area
/→ searchFocus the search box
d→ debugToggle the debug bar
r→ reloadReload the current page
e→ editEdit current post
p then a→ post allAll post listing
p then n→ post newCreate new post
Shift + p then a→ page allAll page listing
Shift + p then n→ page newCreate new page